Egzamin gimnazjalny 2017. Język niemiecki - poziom podstawowy [ARKUSZ i ODPOWIEDZI]

Piątek, 21 kwietnia 2017 (13:45)

Język niemiecki na poziomie podstawowym był drugim najczęściej zdawanym na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym językiem obcym nowożytny. Poniżej publikujemy arkusz CKE z niemieckiego - poziom podstawowy oraz pierwsze odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów.

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z JĘZYKA POLSKIEGO <<<

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z HISTORII I WOS-U <<<

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z CZĘŚCI PRZYRODNICZEJ <<<

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z MATEMATYKI <<<

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE PODSTAWOWYM <<<

>>> ZOBACZ ARKUSZ I ROZWIĄZANIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO NA POZIOMIE ROZSZERZONYM <<<

W piątek od godziny 9 gimnazjaliści pisali egzaminy z języków obcych nowożytnych na poziomie podstawowym. Najwięcej uczniów zdawało język angielski - aż 85 proc. wszystkich trzecioklasistów. Niemiecki - choć dzieli go spora przepaść, jeśli spojrzymy na liczbę zdających go na egzaminie gimnazjalnym uczniów - był drugim najczęściej zdawanym językiem obcym. Swoje umiejętności językowe z niemieckiego na poziomie podstawowym sprawdziło 40 tys. gimnazjalistów, czyli 12 proc. wszystkich zdających.

Egzamin gimnazjalny 2017 rozpoczął się w środę 19 kwietna i trwał trzy dni. Uczniowie kolejno pisali egzaminy z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej. Piątek był dniem języków obcych.

Egzamin gimnazjalny 2017. Publikujemy arkusze!

>>> POBIERZ ARKUSZ Z CZĘŚCI PODSTAWOWEJ EGZAMINU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO <<<

>>> Pobierz także transkrypcję do arkusza z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym <<<

Egzamin gimnazjalny 2017. Przykładowe rozwiązania


Kiedy wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017?

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 uczniowie poznają 16 czerwca. Przystąpienie do sprawdzianu było warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub innych ważnych wypadków losowych nie mógł przystąpić do egzaminu w tym tygodniu, to będzie go pisać w drugim terminie w czerwcu. Jeszcze raz do egzaminu musi przystąpić uczeń, który został przyłapany na ściąganiu.

Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać, ale dobry wynik z pewnością pomoże w dostaniu się do wymarzonej szkoły średniej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Egzamin gimnazjalny