Próbny egzamin gimnazjalny 2014: Rozwiąż go z nami!

Środa, 16 kwietnia 2014 (08:55)
Aktualizacja: Piątek, 18 kwietnia 2014 (19:29)

Egzamin gimnazjalny 2014 zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie trzeciej klasy 23 kwietnia przystąpią do części humanistycznej. Dzień później napiszą egzamin z części matematyczno-przyrodniczej, a 25 kwietnia zmierzą się z nowożytnym językiem obcym. W RMF FM, na RMF 24 i Interia.pl - w ramach akcji Mała Matura 2014 - zachęcamy do przystąpienia do próbnego egzaminu z matematyki! Zadania zostały opracowane przez egzaminatorów współpracujących z Okręgową Komisją Egzaminacyjną. Oprócz próbnego arkusza publikujemy również odpowiedzi!

Próbny test wprowadzi Cię w atmosferę egzaminu z matematyki i pozwoli lepiej się do niego przygotować! Wydrukuj arkusz i zarezerwuj na jego rozwiązanie 90 minut. Potrzebujesz tylko czegoś do pisania. Skoncentruj się i postaraj się rozwiązać zadania najlepiej, jak potrafisz.

By ułatwić Ci pracę, przygotowaliśmy specjalny licznik (widoczny na górze - przesuwa się wraz z przewijaniem strony), który będzie wskazywał, ile masz jeszcze czasu.

Jeśli jesteś gotowy, kliknij START. Jeśli za szybko uruchomiłeś licznik, możesz go wyzerować, odświeżając stronę - wciśnij klawisz F5.Masz już próbę za sobą? Napisz jak Ci poszło!

Minęło 90 minut i zadania rozwiązane? Sprawdź swoje odpowiedzi i podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami! Które polecenia były najtrudniejsze, a które nie sprawiły Ci żadnych kłopotów? Próbny egzamin był dla Ciebie łatwy czy trudny? Dzięki niemu przekonałeś się, na co Cię stać na tym prawdziwym egzaminie, który jeszcze przed Tobą?

Na opinie czekamy w komentarzach pod tym tekstem, na naszym profilu na Facebooku i pod adresem mailowym fakty@rmf.fm!

Pomagamy Wam najlepiej przygotować się do egzaminów!

W przygotowaniach do egzaminów towarzyszymy Wam dzień po dniu. Swoimi podpowiedziami podzielili się z Wami nauczyciele. Radzili m.in., jakich błędów powinniście się wystrzegać i na co należy zwrócić szczególną uwagę.

Co powtórzyć z geografii, a co z fizyki? Oto rady nauczyciela [autor: Józef Polewka, RMF FM]

Pomożemy Wam także pokonać stres. Specjalnymi radami podzieli się z Wami trener mentalny pracujący ze sportowcami oraz sami sportowcy.

Gwiazdy filmu i teatru opowiedziały nam zaś z kolei o swoich sposobach na zapamiętywanie:

Nie zabrakło też rad dla rodziców gimnazjalistów. Psycholog podpowiadał, jak rozmawiać z dzieckiem w trudnym czasie przed egzaminem, jak przygotować je psychicznie do egzaminacyjnego maratonu i jak pomóc się odstresować. Dla uczniów miał zaś kilka zaleceń na świąteczny czas:

Psycholog radzi jak najlepiej przygotować się do egzaminu gimnazjalnego [autor: Jacek Skóra, RMF FM]


W dniach egzaminu będziemy towarzyszyć Wam w Waszych szkołach - zapytamy, jak Wam poszło, jak oceniacie testy, co sprawiło Wam największą trudność. A przede wszystkim - kiedy tylko Centralna Komisja Egzaminacyjna ujawni arkusze zadań, my opublikujemy je na RMF 24, a później poprosimy ekspertów o ich rozwiązanie! Dzięki temu będziecie mogli sprawdzić swoje odpowiedzi.

Ekspert: Dokładnie czytać pytania i robić notatki [autor: Józef Polewka, RMF FM]

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Egzamin gimnazjalny 2014