Dziś Wielki Finał Szlachetnej Paczki! W okolice Połańca w województwie świętokrzyskim pojechały więc prezenty od RMF FM. Nasz reporter Marcin Buczek przekazał je pani Katarzynie, która samotnie wychowuje trójkę dzieci.

Rodzina utrzymuje się z zasiłku wynoszącego 398 złotych, jej wydatki sięgają zaś 750 złotych. W efekcie pani Katarzyna, która nie może znaleźć stałej pracy, popadła w długi. Dlatego postanowiliśmy pomóc!

W naszej Szlachetnej Paczce znalazło się wszystko, co pojawiło się na liście przygotowanej przez panią Katarzynę: artykuły spożywcze, chemia, kosmetyki, zimowe kurtki dla dzieci, rzeczy do szkoły, kołdra, pościel, zestaw garnków, słodycze - i oczywiście prezenty dla dzieci.


Zobaczcie, jak przygotowywaliśmy naszą paczkę:

Wśród darczyńców - papież Franciszek!

W tym roku Szlachetna Paczka po raz kolejny pobiła rekord - darczyńców znalazło prawie 20 tysięcy rodzin!

Do akcji przyłączyło się mnóstwo gwiazd, m.in. sportowcy: Anna i Robert Lewandowscy, Jakub Błaszczykowski, Maja Włoszczowska, Rafał Majka, Michał Kwiatkowski, siostry Radwańskie i ekipa naszych skoczków na czele z Kamilem Stochem, który został ambasadorem akcji.

Zupełnie wyjątkowa Szlachetna Paczka nadeszła też z... Watykanu! Do Drużyny Szlachetnej Paczki dołączył bowiem papież Franciszek, który przygotował podarunki dla rodziny z Mazowsza - to małżeństwo wychowujące ośmioro dzieci.

(edbie)