"Wspaniała inicjatywa". "Świetne wykonanie, miło będzie dzieciom posłuchać mądrych bajek Brzechwy". "Rewelacja". Takie komentarze znalazły się na naszej stronie po opublikowaniu "Bajek opartych na Faktach". Wygląda na to, że nasz pomysł bardzo Wam się spodobał. Dlatego mamy dla Was kolejną niespodziankę!

Zobacz również:

Chcecie zrobić komuś nietypowy prezent? Nic prostszego! Podarujcie płytę CD z bajkami Jana Brzechwy nagranymi przez dziennikarzy RMF FM. Wystarczy wziąć udział w naszej zabawie. Mieliśmy dla Was 30 takich płyt, ale 10 znalazło już szczęśliwych właścicieli. W stawce wciąż jest jednak 20 krążków! Wszystkie płyty podpiszą dla Was nasi czytający bajki dziennikarze. Co trzeba zrobić, by dostać płytę?

Musicie skorzystać z pomocy... dzieci. Namówcie je, by zilustrowały bajkę Brzechwy "Ciaptak", która znalazła się na naszej płycie. Technika dowolna: kredki, farby, plastelina, itd... Stworzonym przez dzieci dziełom zróbcie zdjęcie i wyślijcie na naszą świąteczną skrzynkę mailową: choinka@rmf.fm.

Na fotografie rysunków, malunków, małych rzeźb czekamy do środy (19 grudnia) do godziny 18. Z nadesłanych prac zrobimy fotocast i umieścimy go na naszej stronie. 20 najbardziej oryginalnych - naszym zdaniem - dzieł nagrodzimy płytą.

Poniżej prezentujemy Wam krótki filmik do wiersza "Jak rozmawiać trzeba z psem" czytanego przez Tomasza Skorego. W fotocaście wykorzystaliśmy zdjęcia psów naszych dziennikarzy. Bo wielu z naszych redakcyjnych kolegów kocha czworonogi. Jest też wielu amatorów kotów, ale ich pupili pokażemy przy innej okazji:

10 płyt już rozdaliśmy!

Rozstrzygnęliśmy już natomiast drugą odsłonę naszej zabawy. Przygotowaliśmy ją z myślą o tych słuchaczach i internautach, którzy nie mogli skorzystać z pomocy dzieci, a koniecznie chcieli mieć płytę RMF FM "Bajki oparte na Faktach" w swojej kolekcji. Wystarczyło przejrzeć teksty w zakładce Nauka na RMF24 i znaleźć trzy z ostatniego miesiąca, gdzie w tytule znajduje się słowo dziecko (mogło być odmienione), a w treści - wyróżnione słowa/wyrażenia, które napisaliśmy wielkimi literami i pogrubioną czcionką. Nie dało się ich przeoczyć! Płytę dostanie 10 osób, które najszybciej przesłały na adres choinka@rmf.fm poprawną odpowiedź, czyli listę trzech wyróżnionych słów/wyrażeń. Ze wszystkimi wkrótce się skontaktujemy!