Darczyńca to ktoś, kto do Paczki wkłada nie tylko konkretną pomoc, ale własne serce. Tutaj możecie wybrać rodzinę, której chcecie pomóc!

Darczyńcą może zostać każdy, kto w czasie trwania akcji wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl, w znajdującej się tam bazie wybierze rodzinę potrzebującą w swojej okolicy i przygotuje dla niej Paczkę.

Następnie, w trakcie finału akcji przygotowaną przez siebie pomoc dostarczy do zorganizowanego przez wolontariuszy magazynu, by oni mogli przekazać pomoc wybranej przez darczyńcę rodzinie.

Po przekazaniu Paczki rodzinie darczyńca otrzymuje swój prezent - relację z dostarczenia Paczki oraz z tego, jak na otrzymaną pomoc zareagowała rodzina.

Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczki w grupach - wraz ze swoją rodziną, przyjaciółmi, kolegami z pracy czy ze studiów. Darczyńcami zostają też całe klasy szkolne, firmy i działy większych firm. Chodzi o to, aby spełnić jak najwięcej potrzeb danej rodziny i by pomoc była dobrej jakości. Średnio Paczkę dla jednej rodziny przygotowuje około 12 osób.

Paczka

Paczka to prezent - z jednej strony szlachetny i przygotowywany z myślą o konkretnej osobie, a z drugiej: wymarzony i długo oczekiwany.

W Paczkach może znaleźć się wszystko - żywność, środki czystości, odzież, sprzęt AGD, książki, przybory szkolne, leki, zabawki i wszystko, czego może potrzebować rodzina.

Pomoc w "Szlachetnej Paczce" prócz tego, że jest realna, jest też prawdziwym prezentem - często spełnia marzenia, a darczyńcy starają się, by niosła ze sobą ona jak najwięcej radości.