Święty Mikołaj wyruszył do grzecznych dzieci. Jego trasę można śledzić na Flightradar24

Piątek, 24 grudnia 2021 (08:01)
Aktualizacja: Piątek, 24 grudnia 2021 (08:41)

Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Wśród wielu świątecznych tradycji jest także obdarowywanie się prezentami. W różnych częściach świata prezenty grzecznym dzieciom przynoszą różne postaci, jednak wciąż tą najbardziej popularną jest Święty Mikołaj. Ten ma mnóstwo pracy, by dziecko w każdym zakątku ziemi w Boże Narodzenie znalazło podarek. Dziś jego podróż można śledzić na Flightradar24.

Boże Narodzenie na całym świecie bogate jest w różnego rodzaju tradycje. Wśród najpopularniejszych jest tradycja obdarowywania bliskich prezentami. Najbardziej oczywiście na moment ich rozpakowywania czekają najmłodsi.

W różnych częściach światach bożonarodzeniowe podarki przynoszą dzieciom różne postaci - Gwiazdor, Dziadek Mróz, Dzieciątko, Aniołek. Według finlandzkiej tradycji przynoszeniem prezentów zajmuje się świąteczna koza - Joulupukki.

Wciąż najpopularniejszy w kulturze jest jednak Święty Mikołaj. Ten - według tradycji - najwięcej pracy ma w noc poprzedzającą Boże Narodzenie, by o poranku dzieci w każdym zakątku świata mogły znaleźć dla siebie prezent pod choinką. Mikołaj już wyruszył w podróż do grzecznych dzieci, a jego trasę można śledzić na Flightradar24.

ŚLEDŹ TRASĘ ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA>>>

Dowództwo sił powietrznych śledzi trasę św. Mikołaja i zapewnia dzieci: Pandemia go nie powstrzyma

"Bądźcie spokojne, dzieci w każdym wieku: święty Mikołaj przyjdzie w tę Wigilię, a drugie święta z Covid-19 go nie powstrzymają" - przekazało Dowództwo Obrony Powietrznej Ameryki Północnej agencji AP.

Misją amerykańsko-kanadyjskiej jednostki jest obserwowanie nieba nad Ameryką Północną pod kątem wszelkich potencjalnych zagrożeń. W wigilię Bożego Narodzenia w NORAD rozpoczyna się jednak operacja specjalna - grupa stacji radarowych w północnej Kanadzie i na Alasce jak co roku odbierze serię sygnałów z nosa renifera Rudolfa.

NORAD zapewnia aktualizacje podróży św. Mikołaja w czasie rzeczywistym 24 grudnia. W Polsce możemy ją śledzić tego dnia od południa na oficjalnej stronie internetowej noradsanta.org. Dzięki wojskowym można oglądać św. Mikołaja w 3D, jak przemierza południowy Pacyfik, Azję, Afrykę, Europę i obie Ameryki.

Podróż jest wyświetlana na wielkich ekranach w odświętnie udekorowanym stanowisku dowodzenia w bazie sił kosmicznych Peterson w amerykańskim stanie Kolorado.

Operacja odbywa się z zachowaniem obostrzeń sanitarnych związanych z Covid-19 - św. Mikołaj będzie w tym roku nosił maseczkę.

Flightradar śledzi loty na całym świecie

Flightradar24 to globalna usługa śledzenia lotów, która zapewnia informacje w czasie rzeczywistym o tysiącach samolotów na całym świecie.

Flightradar24 śledzi ponad 180 000 lotów z ponad 1200 linii lotniczych, latających do lub z ponad 4000 lotnisk na całym świecie. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Święta Bożego Narodzenia.2021

Sara Bounaoui

RMF24