Krzysztof "Diablo" Włodarczyk, mistrz świata WBC w wadze junior ciężkiej, zdradził, że marzy o pasie tej federacji w kategorii ciężkiej. I chciałby kiedyś skrzyżować rękawice z Władimirem Kliczką. "Zrobię z siebie ‘kwadraciaka’ i wyjdę na ring z Ukraińcem" - stwierdził bokser.

​Krzysztof Włodarczyk po raz szósty obronił tytuł WBC

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk po raz szósty obronił tytuł bokserskiego mistrza świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej. W Chicago pokonał Giacobbe Fragomeniego. Pojedynek został przerwany po szóstej rundzie z powodu kontuzji Włocha. czytaj więcej

Sportowo to był dla mnie cudowny rok. Najpierw zwycięstwo po dramatycznym spektaklu w Moskwie nad mistrzem olimpijskim z Pekinu, Rosjaninem Rachimem Czakijewem, a niedawno kolejna wygrana przed czasem, tym razem w Chicago, z odwiecznym rywalem Włochem Giacobbe Fragomenim. W życiu prywatnym tak pięknie już nie jest, ale jestem optymistą, zresztą jak zawsze - podkreślił 32-letni Włodarczyk.

Pięściarz z podwarszawskiego Piaseczna już sześć razy obronił tytuł czempiona WBC, zaś wcześniej w jego dorobku był pas IBF w kategorii junior ciężkiej. Teraz Włodarczyk marzy o karierze w wadze ciężkiej, choć początki są trudne. Niestety nie dojdzie do skutku lutowy pojedynek z byłym mistrzem Europy Albertem Sosnowskim. Organizatorzy gali uznali, że nasze oczekiwania finansowe są za duże. Szkoda, bo Albert byłby dla mnie rywalem, dzięki któremu mógłbym posmakować tej królewskiej wagi. Liczyłem na mocny wstęp, przedsionek do kategorii ciężkiej, ale jak widać, jeszcze muszę poczekać. Oczywiście, nie uważam Sosnowskiego za słabego boksera, ale poradziłbym sobie z nim - stwierdził.

Ależ walka! Krzysztof "Diablo" Włodarczyk znokautował Czakijewa!

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk wygrał w Moskwie przez techniczny nokaut w ósmej rundzie z Rosjaninem Rachimem Czakijewem i obronił tytuł bokserskiego mistrza świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej. Polak po raz kolejny pokazał wielkie serce do walki. Potrafił się podnieść z kolan i... czytaj więcej

Włodarczyk nie może też na razie liczyć na walki unifikacyjne w junior ciężkiej. Jego promotor Andrzej Wasilewski już kilka tygodni temu mówił, że do wejścia do ringu nie palą się ani Kubańczyk Pablo Hernandez, ani Niemiec Marco Huck.

"Diablo" ma jednak pomysł na swoją karierę. Zobaczymy, co jeszcze się urodzi w mojej głowie, ale widzę siebie między linami razem z... Ukraińcem Władimirem Kliczką, mistrzem świata w wadze ciężkiej. Jego brat Witalij nie jest już czempionem WBC, więc może mnie dane będzie spróbować powalczyć o ten pas z Władimirem. To byłaby dodatkowa dawka emocji - i dla mnie, i dla kibiców. Jak na kategorię ciężką jestem małym zawodnikiem, więc musiałbym urosnąć - zrobić z siebie "kwadraciaka" i dojść do wagi 100 kg. Wszystko możliwe - stwierdził Włodarczyk.

(edbie)