Anthony Joshua nokautuje Władimira Kliczkę po ringowej wojnie!

Niedziela, 30 kwietnia 2017 (06:02)

​Brytyjczyk Anthony Joshua pokonał przez nokaut w 11. rundzie Władimira Kliczkę w walce określanej przez ekspertów mianem pojedynku gigantów ringu. Stawką była unifikacja tytułów mistrza świata WBF i IBF w wadze ciężkiej. Na trybunach Wembley zasiadło 90 tys. kibiców.

Na tę walkę fani czekali od kilku miesięcy i nie mogą czuć się zawiedzeni. Obaj bokserzy byli świetnie przygotowani. Dochodziło do zaskakujących zwrotów akcji, a po 10. rundzie był remis.

Kliczko na deskach leżał trzy razy - najpierw w piątej, a później dwukrotnie w 11. rundzie. Z kolei Joshua podnosił się z kolan w szóstej. W decydującym starciu - w przedostatniej rundzie - ukraiński pięściarz nie chciał się poddać. Ostatecznie to sędzia musiał przerwać pojedynek.

Obaj zawodnicy są mistrzami olimpijskimi - 41-letni Kliczko zwyciężył na igrzyskach w Atlancie (w połowie lat 90. był zawodnikiem Gwardii Warszawa), zaś trzynaście lat młodszy Joshua triumfował przed własną publicznością w Londynie.

To była 19 walka Anglika na profesjonalnych ringach i wszystkie wygrał przed czasem. Kliczko ma teraz na koncie 64 zwycięstwa i pięć porażek.

Dziękuję Władimir, bo jesteś dla mnie nadal inspiracją. Będę jeszcze lepszy - zapowiedział Joshua.

Z kolei Kliczko pogratulował rywalowi: Dzisiaj byłeś lepszy. Miałem plan, ale tym razem nie wypalił - przyznał.

(az)

Artykuł pochodzi z kategorii: Starcia na światowych ringach