3 września na budowanym na Euro 2012 stadionie we Wrocławiu nie odbędzie się Monster Jam, czyli rywalizacja potężnych amerykańskich półciężarówek. Decyzję podjęli organizatorzy. Jak poinformował dziennikarkę RMF FM rzecznik wrocławskiego magistratu, okazało się, że ze względu na walkę Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką operator stadionu musi mieć obiekt do dyspozycji wcześniej, by przygotować transmisję telewizyjną.

Z tego powodu Monster Jam zostanie przeniesiony o miesiąc.

Wczoraj dolnośląska policja wydała negatywną opinię ws. organizacji Monster Jam we Wrocławiu. Na dzień dzisiejszy stadion jest nadal placem budowy, stąd negatywna opinia ws. przeprowadzenia imprezy masowej. Jeżeli za jakiś czas organizator ponownie złożony wniosek o opinię, to policja go rozpatrzy - wyjaśnił rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.

Dodał, że do tej pory zostały złożone trzy wnioski o opinię ws. organizacji imprez masowych na wrocławskiej arenie. Pierwszy - negatywnie oceniony - dotyczył Monster Jam. Kolejne dotyczą walki Adamka z Kliczką, która ma się odbyć 10 września, oraz koncertu Georga Michaela, który zaplanowano na 17 września. Dwa ostatnie wnioski są teraz analizowane - poinformował Petrykowski.

Negatywną opinię policji w sprawie organizacji Monster Jam we Wrocławiu 3 września skomentował w rozmowie z dziennikarką RMF FM rzecznik wrocławskiego magistratu Paweł Czuma. Kontrola policji miała miejsce w zeszłym tygodniu. Policja przyszła na stadion i odkryła to, co było rzeczą absolutnie naturalną, czyli że tam ciągle jeszcze jest plac budowy, bo tam jest jeszcze ciągle plac budowy. W związku z tym nie mogła wydać innej opinii. Ale - jak oni sami sugerowali - czekają na ponowny wniosek organizatora w bezpośredniej bliskości imprezy, żeby moc wydać pozytywną opinię - wyjaśnił.

Po raz kolejny podkreślił też, że nie ma żadnego zagrożenia dla organizacji na wrocławskim stadionie walki Adamek-Kliczko: Wprost przeciwnie. Jedna firma idzie drugiej na rękę, żeby to się odbyło z jak największym rozmachem.

Wrocławski stadion ma mieścić prawie 42 tysiące widzów. Będzie obiektem wielofunkcyjnym, na którym oprócz meczów piłkarskich można będzie organizować m.in. koncerty. Pod trybunami znajdą się cztery niezależne budynki, w których powstanie m.in. największy we Wrocławiu klub fitness, kasyno, dyskoteka oraz sale konferencyjne i biurowe.