31 października i 1 listopada mogliście słuchać specjalnych wydań serwisów drogowych w RMF FM! Nasi reporterzy na bieżąco informowali Was o zmianach w ruchu w okolicach cmentarzy, ostrzegali o korkach, a także podpowiadali, jakich miejsc unikać. Naszą relację z dróg mogliście także śledzić na RMF24.pl!

Bezpieczny Powrót z RMF FM /Michał Dukaczewski /RMF FM
Aby odświeżyć stronę wciśnij F5 lub włącz automatyczne odświeżanie :

Od samego rana w RMF FM dostarczaliśmy Wam aktualne informacje z dróg. Specjalne wydania serwisów drogowych pojawiały się na antenie co godzinę od 6:30 do 21:30.

Te serwisy nie mogły powstać bez Was! O utrudnieniach i problemach z przejazdem informowaliście nas na Gorącą Linię RMF FM - 600 700 800!

Na Twitterze wszystkie informacje drogowe oznaczaliśmy hashtagiem #trafficRMF

21:50 ZAKOŃCZENIE RELACJI NA ŻYWO

Dziękujemy, że śledziliście naszą relację!

Przypominamy jednocześnie, że od piątku na polskich drogach doszło do blisko 500 wypadków, ponad 40 osób zginęło, a ponad 580 zostało rannych.


Policjanci zatrzymali także ponad 1,3 tys. nietrzeźwych kierowców. Szczegóły znajdziecie TUTAJ <<<

21:28

Policja przypomina pieszym: Noście odblaski!

21:23

Niewielki ruch na drogach Pomorza. Nie można nawet mówić o fali powrotów - usłyszał nasz reporter Kuba Kaługa w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ciągu dnia tylko 50 kolizji i 3 wypadki, w których rannych zostały trzy osoby.

Na obwodnicy Trójmiasta ruch odbywa się płynnie. Pogorszyły się jednak warunki pogodowe, uważajcie!

21:20

Nasz warszawski reporter Michał Dobrołowicz donosi, że większy ruch jest jeszcze w okolicach cmentarza Północnego, na wyjeździe z Warszawy krajową "7" i w alei Krakowskiej na dojeździe do drogi ekspresowej S2.

W Warszawie otwierane są kolejne ulice: Okopowa przy cmentarzu Powązkowskim i Wóycickiego przy cmentarzu Wawrzyszewskim.

20:29

Nowe informacje w sprawie zdarzenia w Olsztynie. Utrudnienia na ulicy Gdańskiej na Zatorzu.

Samochód osobowy uderzył w prawidłowo zaparkowane auto. Kierowca i jeden z pasażerów uciekli z miejsca zdarzenia, zostawiając rannego drugiego pasażera w środku pojazdu.

20:12

Warszawa: Stłuczka przy zjeździe z mostu Łazienkowskiego w stronę Pragi. Jeden pas jest zablokowany.

20:08

Na lubelskim cmentarzu przy ulicy Lipowej trwa zbiórka zniczy, które będą zapalone m.in. na Wołyniu. To nasz obowiązek dbać o te groby - mówią darczyńcy.

Na części wołyńskiej mamy co najmniej kilkadziesiąt cmentarzy. Na części rówieńskiej drugie tyle. Mamy jeszcze w okolicach Krzemieńca, Szumska, Wiśniowca - w sumie będzie od 80 do 100 cmentarzy - mówił dr Leon Popek, historyk z lubelskiego IPN, w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Krzysztofem Kotem.

20:01

Olsztyn: Samochód osobowy uderzył w zaparkowane auto na ul. Gdańskiej. Kierowca i pasażer uciekli. Prawdopodobnie byli pijani.

19:50

KGP: Od piątku na drogach doszło do blisko 500 wypadków, zginęło ponad 40 osób

​Od piątku miało miejsce blisko 500 wypadków, ponad 40 osób zginęło, a ponad 580 zostało rannych; tylko w środę odnotowano 31 wypadków - wynika z danych podanych PAP przez nadkom. Radosława Kobrysia z Biura Ruchu Drogowego KGP. W piątek rozpoczęła się policyjna akcja "Znicz 2017". czytaj więcej

19:44

Komenda Główna Policji podała statystyki akcji Znicz.

Od piątku miało miejsce blisko 500 wypadków, ponad 40 osób zginęło, a ponad 580 zostało rannych. Zatrzymano także 1304 nietrzeźwych kierowców.

W środę do godziny 17:00 odnotowano 31 wypadków. Zginęły w nich dwie osoby, a 44 zostały ranne. 165 kierujących było pod wpływem alkoholu. Były to zarówno osoby po spożyciu alkoholu, jak i w stanie nietrzeźwości - powiedział nadkom. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

19:29

Droga krajowa numer 9 na odcinku Rzeszów-Kolbuszowa. W miejscowości Rudna Mała zderzyły się dwa samochody osobowe. Uważajcie w tym miejscu!

19:17

Na drodze krajowej numer 91 przybyło samochodów. 

Korkuje się skrzyżowanie marszałków, czyli przecięcie alei Piłsudskiego, Śmigłego-Rydza i Kopcińskiego.

Większy ruch jest też na alei Włókniarzy i Palki.

Łatwy jest wyjazd z miasta przez rondo Solidarności.

18:50

Dwie osoby zostały ranne na krajowej "62" przy wyjeździe z mazowieckiego Węgrowa w stronę Sokołowa Podlaskiego. To piesi potrąceni przez samochód osobowy.

W miejscu wypadku ruchem kieruje policja.

18:38

18:29

Od rana na Pomorzu doszło tylko do 3 wypadków. Wszystkie drogi i autostrarda są przejezdne. Nie powinno być kłopotu z dojazdem do największych nekropolii w Trójmiescie. Wyjątkiem jest jednak Sopot - stoi ulica Malczewskiego, przy której znajdują się cmentarze katolicki i komunalny.

18:15

Zakończyły się utrudnienia na DK15 na odcinku Milicz-Krotoszyn. W Cieszkowie przewrócił się bus, trzy osoby zostały ranne.

Koniec utrudnień również na drodze krajowej numer 19. W miejscowości Górno na odcinku Sokołów Małopolski-Kamień zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe.

18:04

18:00

Ruch wahadłowy na krajowej "91" w Ozorkowie w Łódzkiem. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

17:59

Wypadek na drodze krajowej numer 15 między Miliczem i Krotoszynem na Dolnym Śląsku. W Cieszkowie przewrócił się bus, trzy osoby zostały ranne.

Trasa jest zablokowana.

17:56

Ciężki wyjazd z parkingu koło Cmentarza na Majdanku w Lublinie.

17:54

W wielu miejscach jazdę kierowcom utrudnia deszcz. Sprawnie można przejechać łódzkim odcinkiem DK91.

17:53

Utrudnienia w okolicach Cmentarza na Majdanku w Lublinie. Ruchem kieruje policja.

17:48

Poznań: Warszawska i Gnieźnieńska oraz Grunwaldzka - wokół dwóch największych cmentarzy ruch słabnie, ale bardzo powoli.

Na krajowej "11" na wielkopolskim odcinku zwolnić trzeba w Ujściu, Chodzieży i Obornikach.

Droga krajowa numer 5 z Bydgoszczy do Wrocławia wyhamuje Was w Gnieźnie i Lesznie, gdzie dziś ruch został poprowadzony przez miasto.

17:31

Na zakopiance spokojnie. Także na pozostałych wylotówkach z Krakowa nie ma większych utrudnień. Tłoczno jednak w samym mieście.

17:24

Bardzo duży ruch na krajowej "7" od Radomia do Warszawy. Zdecydowanie lepiej jedzie się w kierunku Krakowa.

17:21

Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej numer 15 na odcinku Inowrocław-Toruń. W pobliżu Szadłowic zderzyły się 2 samochody osobowe. Dwie osoby zostały ranne.

17:19

Utrudnienia na drodze krajowej numer 19 na odcinku Sokołów Małopolski-Jeżowe. W pobliżu miejscowości Górno zderzyły się 2 samochody osobow. Nie ma informacji o poszkodowanych.

W miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy.

17:15

17:03

Wielokilometrowy korek także na drodze krajowej numer 7 przed Łomiankami.

17:02

Jak donosi Paweł Balinowski, ekipa RMF FM okrężną drogą przez Płock i Kutno bez problemów dotarła do Łodzi. 

Kłopoty za to na drodze S8 przy węźle Wieluń.

16:59

Kilka kilometrów ma korek na Wisłostradzie na wysokości Cmentarza Północnego w Warszawie. 

Na zdjęciu wylot ze stolicy w kierunku Gdańska.

16:51

W województwie warmińsko-mazurskim rozpoczęły się powroty z cmentarzy. W wielu miejscach, np. na krajowej "51", ruchem kierują policjanci.

Wzmożony ruch między innymi przy największej w regionie nekropolii, w Dywitach. Na ulicy Wadąskiej zmieniona została organizacja ruchu - ruch odbywa się tylko w jednym kierunku. Wkrótce ma zostać przywrócony ruch dwukierunkowy.

Na Warmii i Mazurach pada deszcz, na drogach jest ślisko.

16:41

Spokojnie także na śląskim odcinku A4. Jak informuje Anna Kropaczek, na autostradzie jest tyle samochodów, co zwykle w weekendy. Wzmożony ruch jest jedynie wokół cmentarzy. Zapada już zmrok, ale warunki pogodowe sa dobre.

16:37

Coraz większy ruch na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Na trasie nie ma jednak poważniejszych utrudnień i korków.

Spokojniej jest także przy wrocławskich nekropoliach, jednak przy cmentarzach Osobowickim i Grabiszyńskim możecie jednak na kilkanaście minut utknąć w korkach.

16:30

Jak donosi nasza reporterka Agnieszka Wyderka, pięć osób został rannych w zderzeniu 3 samochodów w Zmyślonej koło Wieruszowa w Łódzkiem.

Droga Sokolniki - Galewice jest zablokowana.

16:22

Duży ruch w alei Jana Pawła w Warszawie. To dojazd do Cmentarza Powązkowskiego.

16:16Część pierwszą relacji "minuta po minucie" znajdziecie TUTAJ <<<


(ł)