​1 listopada w RMF FM specjalne wydanie serwisów drogowych! Wszystkie najświeższe i najważniejsze informacje zarówno dla kierowców, jak i dla pieszych znajdziecie na RMF24.pl oraz w specjalnych wydaniach Faktów na antenie radia RMF FM. Nasi reporterzy informują Was o zmianach w ruchu w okolicach cmentarzy, ostrzegają o korkach, a także podpowiadają, jakich miejsc unikać. Śledźcie naszą relację z dróg, minuta po minucie!

Słuchajcie specjalnych wydań serwisów drogowych w RMF FM! /Józef Polewka /RMF FM
Aby odświeżyć stronę wciśnij F5 lub włącz automatyczne odświeżanie :

Od 06:30 startujemy ze specjalnymi wydaniami serwisów drogowych. Ten serwis nie może powstać bez Was! O utrudnieniach, czy problemach z przejazdem dzwońcie na Gorącą Linię RMF FM - numer to 600 700 800!

Śledźcie nas także na Twitterze - wszystkie informacje drogowe oznaczamy hashtagiem #trafficRMF

Specjalnych serwisów drogowych słuchajcie co godzinę od 06:30 do 21:30! Informacje drogowe także w Faktach RMF FM o pełnej godzinie!

17:00

Część druga relacji "minuta po minucie" dostępna jest TUTAJ <<<

Do Waszej dyspozycji jest Gorąca Linia RMF FM. Dzwoniąc pod numer 600-700-800 możecie informować nas o utrudnieniach czy problemach z przejazdem.

Czekamy na Wasze telefony!

16:22

Duży ruch w alei Jana Pawła w Warszawie. To dojazd do Cmentarza Powązkowskiego.

16:16

16:10

Kolejny dzień ogólnopolskiej akcji Znicz 2017. 

Zachodniopomorska policja poinformowała, że od piątku na drogach w województwie doszło do 14 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 17 osób zostało rannych. Zatrzymano także 57 kierowców pod wpływem alkoholu.

16:09

Duży ruch na ul. Rzgowskiej w Łodzi wokół cmentarza. Trudno w tym miejscu zaparkować.

Jak informuje nasza reporterka Agnieszka Wyderka, najlepiej wybrać komunikację miejską.

15:42

Dwa samochody osobowe zderzyły się na Moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Korki na wyjeździe ze stolicy w kierunku Poznania.

15:41

Kraków: Przy cmentarzu Rakowickim nie ma korków. Tłoczno jest z kolei na ulicy Powstańców przy cmentarzu Batowickim, ciasno też na Kocmyrzowskiej i Wielickiej.

15:38

Nasza reporterka Aneta Łuczkowska informuje, ze na ulicy Antosiewicza w Szczecinie był wypadek z udziałem radiowozu. Do zdarzenia doszło koło stoczni. Nieoznakowana kia wpadła w poślizg i uderzyła w budynek. Policjantom nic się nie stało. Policja ustala dokładne przyczyny tego zdarzenia.

15:37

Droga krajowa numer 73 na odcinku Busko-Zdrój-Stopnica jest zablokowana. W pobliżu Broniny zderzyły się 2 samochody.

15:19

Kolizja w Ełku. Zablokowana jest ulica Wawelska.

Uszkodzone są 4 pojazdy, na szczęście nie ma rannych.

14:59

Tak jest w okolicach Cmentarza Batowice w Krakowie. Przybywa samochodów, kierowcy mają problemy ze znalezieniem miejsca do parkowania.

14:54

Aleja Wojska Polskiego w Olsztynie jest już przejezdna.

Spore utrudnienia z kolei na drodze krajowej numer 51 w kierunku miejscowości Dywity, gdzie znajduje się największy cmentarz w regionie.

14:50

Drogą krajową numer 91 w okolicach Łęczycy przejedziecie bez większych utrudnień. 

Na drogach na Mazowszu i w Łódzkiem - bez dużych korków i poważnych wypadków. 

Problemy na krajowej "12" w miejscowości Srock i na trasie S8 na odcinku Kowiesy-Warszawa.

14:42

Ruch wahadłowy wprowadzono na drodze krajowej numer 60 w miejscowości Maków Mazowiecki. Zderzyły się tam 2 samochody osobowe. Dwie osoby zostały ranne.

14:36

Po śmiertelnym wypadku przejezdna jest już droga krajowa numer 57 na odcinku Szczytno - Wielbark.

14:35

14:32

Jak informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki, na Podhalu wzrosła temperatura i na drogach nie ma już śniegu. Na zakopiance korki jedynie w rejonie Poronina.

14:31

Zablokowana jest droga krajowa nr 15. W Więcławicach na odcinku Inowrocław-Toruń doszło do czołowego zderzenia.

14:25

Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej numer 63 na odcinku Kolno-Kisielnica. W miejscowości Borkowo zderzyły się 3 samochody osobowe, 1 osoba została ranna.

14:10

Nasz małopolski reporter Marek Wiosło donosi, że na ulicy Pasternik w Krakowie, tj. wylotówka na Katowice, kierowcy parkują na chodniku przy cmentarzu Bronowickim. Uważajcie w tym miejscu, szczególnie na pieszych.

14:07

Aneta Łuczkowska sprawdza sytuację wokół Cmentarza Centralnego w Szczecinie. Zobaczcie na nagraniu, co dzieje się na szczecińskich drogach.

14:03

Wrocławski reporter RMF FM Bartłomiej Paulus monitoruje sytuację m.in. na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Obecnie na tej drodze nie ma korków, jednak samochodów wciąż przybywa.

Pogoda w regionie jest dość kapryśna, na drodze jest ślisko, uważajcie!

14:01

Nasz reporter Piotr Bułakowski przypomina, że dziś nie warto po Olsztynie jeździć "na pamięć". Na wielu skrzyżowaniach pojawiła się policja.

13:37

Na cmentarzu przy ul. Poprzecznej w Olsztynie niektórzy parkują w lesie. Korki na drogach dojazdowych - donosi reporter RMF FM Piotr Bułakowski.

13:14

Samochód osobowy uderzył także w barierki na drodze S7, nieopodal mazowieckiej miejscowości Gózd. W kierunku Radomia zablokowany jest jeden pas ruchu. 

13:09

Na krajowej "dziewiętnastce" w pobliżu miejscowości Kózki (Mazowsze) osobówka uderzyła w barierki. W tamtym miejscu wprowadzono ruch wahadłowy. 

12:50

W Płocku spokojnie i bez korków. Sama policja jest zaskoczona tym, że ludzie wybrali w tym roku komunikację miejską i odciążyli drogi.

12:47

Na Pomorzu wyjątkowy spokój na drogach krajowych i autostradzie A1. Kłopoty jednak na drodze krajowej nr 55. Chodzi o dojazd do Malborka od strony Sztumu - tam przy trasie krajowej jest Cmentarz Komunalny i w obu kierunkach przejazd odbywa się bardzo powoli. 

Rośnie ruch przy nekropoliach w Trójmieście. Największy chaos przy Łostowcach w Gdańsku - są kłopoty z parkowaniem. Co ważne w tym roku, nie ma już parkingu na szerokim pasie zieleni wzdłuż trasy WZ - część kierowców przez też zmianę jest zagubiona.   

12:34

Na drodze krajowej nr 63 w miejscowości Borkowo (woj. podlaskie) zderzyły się trzy samochody. 1 osoba została ranna. W tamtym miejscu wprowadzono ruch wahadłowy. 

12:25

Ruch w Olsztynie teraz największy. Na Alei Wojska Polskiego widać sznur samochodów. Korek ma co najmniej kilka kilometrów. Tak jest także na kilku innych drogach dojazdowych. Jeśli więc ktoś teraz zaplanował wyjazd na olsztyńskie nekropolie, to może mieć poważne problemy z dojazdem.    

12:15

We Wrocławiu spore problemy są z dojazdem do cmentarza Osobowickiego. Zator jest na ulicy Pełczyńskiej, stoi także Obornicka. Problemy również na Nowaka-Jeziorańskiego. Warto dzisiaj skorzystać z komunikacji miejskiej. 

12:02

Przy miejscowości Krągi między Szczecinkiem a Czaplinkiem około kilometrowy odcinek jest zalany olejem - informuje pan Paweł, który zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM. 

Policja i straż zwalnia ruch, także uważajcie! 

12:00

W Lublinie tłoczno koło cmentarza na Majdanku. Z każdej strony - czyli od obwodnicy i od strony centrum - są korki. Prawdziwy horror zaczyna się jeśli już skręcicie z Drogi Męczenników Majdanka w drogę dojazdową pod cmentarz. Blokuje się też wylot z Lublina na dk 19 w kierunku Rzeszowa. "Dziewiętnastka" jest również zakorkowana w Niemcach, na odcinku Lublin-Białystok.

11:58

Niewielki ruch w Katowicach. Na cmentarz przy ulicy Damrota można dotrzeć bez większych problemów - informuje Ania Kropaczek.

11:46

Na parkingach przed cmentarzem w Dywitach wciąż jeszcze sporo miejsca!

11:45

W Płocku ponad kilometrowy korek na Wyszogrodzkiej w stronę cmentarza przy Harcerskiej.

11:44

W Warszawie około 3 kilometrowy korek na Wisłostradzie. Stoi także ulica Marymoncka. Do Cmentarza Północnego obecnie łatwiej dojechać komunikacją miejską. 

Na Powązkach natomiast brakuje miejsc parkingowych. Na Okopowej spory korek w kierunku ronda Zgrupowania AK "Radosław". 

11:27

Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie zajęte są już wszystkie miejsca parkingowe. Zamknięta jest ulica Rakowicka i Prandoty, dojedziecie tutaj więc tylko tramwajami.

Dwukilometrowy korek na Kocmyrzowskiej to jest dojazd do cmentarza w Grębałowie. Tam policja kieruje ruchem. Zator także na ulicy Powstańców przy cmentarzu w Batowicach.

11:03

Paweł Balinowski patroluje dla Was drogi Mazowsza. Na razie wszędzie - poza Warszawą - spokojnie, bez korków i bez poważnych wypadków. 

11:02

Kilkusetmetrowe zatory na dojeździe do Cmentarza Grabiszyńskiego we Wrocławiu. 

10:50

Na dk 51 na skrzyżowaniu z wjazdem na cmentarz w Dywitach coraz większy ruch. 

10:36

Na drodze krajowej nr 62 w Czerwińsku nad Wisłą na razie płynnie, bez większych problemów. Przy cmentarzach tłoczno, ale spokojnie. W Warszawie natomiast korki obok nekropolii i przy północnym wyjeździe z miasta krajową "siódemką". 

10:23

Śmiertelny wypadek na krajowej 11 w Wielkopolsce. Między Podgajami a Okonkiem auto wypadło z drogi i wjechało w drzewo. Zginęła 79-letnia kobieta, a kierowca w tym samym wieku został zabrany do szpitala. Między Piłą a Szczecinkiem ruch odbywa się wahadłowo

10:15

W Krakowie poranek bez deszczu, chwilami ze słońcem. W tym momencie wzmożony jest ruch przy cmentarzu w Grębałowie. Tam już korkuje się ulica Kocmyrzowska. Zamknięta jest tam ulica Darwina.

Z kolei przy cmentarzu Rakowickim zamknięto ulice Prandoty i Rakowicką, a na cmentarz w Batowicach obecnie lepiej wybrać się komunikacją miejską. 

10:04

Co najmniej przez kilka godzin nieprzejezdna będzie droga ekspresowa S8 pomiędzy węzłami Kowiesy i Huta Zawadzka w Łódzkiem. Na jezdni w kierunku Warszawy zderzyły się dwie ciężarówki.

Ominiecie to utrudnienie zjeżdżając na węźle Kowiesy do węzła Huta Zawadzka. Tam wrócicie na S8. 

10:02

Odblokowana została droga nr 62 w Kamionnej. Samochód wjechał tam po godz. 9 do rowu. 

09:59

Aktualizacja informacji o wypadku na dk 57 w Siódmaku. Rannych zostało tam osiem osób, a zginęła 49-letnia kobieta. 

09:39

Na Dolnym Śląsku nie ma większych utrudnień. Spory ruch na A4 w kierunku Legnicy. W regionie pada deszcz, a gdzieniegdzie także śnieg, drogi są więc śliskie - donosi reporter RMF FM Barek Paulus.

09:30

Reporterka RMF FM Ania Kropaczek jest przy cmentarzu przy ulicy Murckowskiej w Katowicach. Tam ruch jest już coraz większy.

09:11

Nie można jeździć na pamięć - przypominają policjanci. Koniecznie zwracajcie uwagę na funkcjonariuszy kierujących ruchem przy cmentarzach.

Pamiętajmy o tym: jeżeli policjant stoi do mnie przodem bądź tyłem, to wtedy na skrzyżowanie nie wjeżdżamy. Jeżeli policjant stoi do mnie bokiem, to wtedy mamy otwarty kierunek. W momencie kiedy policjant ma uniesioną rękę do góry, to należy spodziewać się zmiany kierunku, z którego będzie wypuszczany ruch - przypominał Szymon Choczaj z wrocławskiej drogówki.

09:06

Zator na wyjeździe z Warszawy na północ ma już co najmniej 5 kilometrów. Nasz wóz satelitarny jechał przez połowę tego korka grubo ponad 30 minut, także pokonanie kolejki to co najmniej 60 minut, ale tylko jedziecie poza miasto. Kolejne korki są na dojazdach do Cmentarza Północnego. Tam możecie przeczekać nawet trzy kwadranse.

09:01

Koniec utrudnienia na drodze numer 8 w Jeżewie Starym (woj. podlaskie). Jezdnia w kierunku Warszawy została tam odblokowana. 

09:00

W mazowieckiej miejscowości Kamionna samochód osobowy wjechał do rowu. W tamtym miejscu na drodze krajowej nr 62 ruch odbywa się wahadłowo, także uważajcie na korki! Utrudnienia mogą potrwać około 2 godzin. 

08:59

Na dk 57 w warmińsko-mazurskim Siódmaku zderzyły się trzy samochody osobowe. 5 osób jest rannych. Droga Szczytno-Wielbark jest całkowicie zablokowana.

08:52

Coraz większy ruch na dk 51 Olsztyn-Dywity. Zderzak w zderzak jedzie się już od Alei Wojska Polskiego w Olsztynie. Autobus 117, który jeszcze wcześniej jeździł przed bramę cmentarza, teraz jedzie także do centrum Dywit.

Jeżeli chcecie dojechać pod sam cmentarz, wsiądźcie w autobus 126.

08:42

Póki co spokojnie na Śląsku, choć wokół cmentarzy coraz tłoczniej. W Katowicach zmiany w organizacji ruchu w pobliżu 11 nekropolii. Przy cmentarzu przy ul. Sienkiewicza od ulicy Powstańców droga jest zamknięta dla samochodów. Nie przejedziecie tez ulicą Damrota koło cmentarza od ul. Powstańców do ul. Przemysłowej.

08:30

Północna wylotówka z Warszawy - dk 7 - już mocno zakorkowana! To dojazd na jeden z cmentarzy. 

07:53

Reporter RMF FM Piotr Bułakowski informuje, że sznur samochodów jest na drodze krajowej nr 51 do cmentarza w Dywitach koło Olsztyna. Idzie powoli, ale płynnie.

07:30

W sumie w Warszawie działa 29 linii cmentarnych. Wyłączone z ruchu są główne dojazdy do nekropolii. Zamknięty wjazd na Powązkowską, a także fragment Okopowej w kierunku Alei Solidarności, który zamienił się w parking.

07:23

Pan Grzegorz, kierowca autobusu z Gliwic zadzwonił na Gorącą Linię RMF FM i poprosił o poinformowanie, że dzisiaj komunikacja miejska na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego jest za darmo! Linie cmentarne też są dodatkowe, naprawdę jeździmy co osiem minut - mówił.

A my zachęcamy, by dzwonić do nas - numer to 600 700 800.

06:30

W Szczecinie o godz. 6:00 zamknięto dla aut została ulica Ku Słońcu, biegnąca wzdłuż największej nekropolii w Polsce. To oznacza, że w pobliże bramy głównej dostać można się tylko tramwajami. Te kursują dziś według specjalnego rozkładu, dłużej niż kilka minut czekać nie trzeba. Auto można dziś zostawić na parkingach centrów handlowych, ich okolice będą się dziś korkować.

05:58

Na S8 na odcinku węzeł Kowiesy - węzeł Huta Zawadzka zderzyły się dwa samochody ciężarowe. W kierunku Warszawy pojedziecie tylko lewym pasem. 

05:44

Samochód ciężarowy uderzył w bariery na drodze krajowej nr 8 w podlaskiej miejscowości Jeżewo Stare. Nie ma tam osób rannych, jednak jezdnia w kierunku Warszawy jest zablokowana