Olsztyn: Organizacja ruchu na 1 listopada

Piątek, 24 października 2014 (16:06)

Najwięcej olsztynian odwiedza cmentarz w Dywitach i przy ulicy Poprzecznej na Zatorzu. Przy każdej z tych nekropolii zmieniono organizację ruchu. Sprawdźcie utrudnienia!

Cmentarz w Dywitach

Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że ulica Wadąska od skrzyżowania z aleją Wojska Polskiego będzie w okresie Wszystkich Świętych drogą jednokierunkową aż do Kieźlin. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem pod cmentarz.

Od strony ul. Jagiellońskiej będzie można dojechać tylko do Kieźlin. Tu trzeba zostawić samochody. Dojazd do cmentarza od tej strony będzie możliwy wyłącznie środkami komunikacji miejskiej. 

Cmentarz przy ul. Poprzecznej

Do cmentarza przy ulicy Poprzecznej będzie można dojechać ulicą Marii Zientary-Malewskiej i od ulicy Borowej. Zientary-Malewskiej od skrzyżowania z ul. Cichą do skrzyżowania z ul. Poprzeczną będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Poprzecznej). Cicha będzie wyłączona z ruchu. Ulicą będą mogły poruszać się jedynie osoby mieszkające przy tej ulicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie.

Jednokierunkowa będzie również ul. Poprzeczna (możliwy przejazd od Zientary-Malewskiej do Jagiellońskiej). Ulica A. Erdmanowej będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami.

Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej, od ul. Borowej. Będzie ona jednokierunkowa. Na skrzyżowaniu z ul. Erdmanowej trzeba będzie skręcić w lewo w stronę ul. Wiosennej.

W Olsztynie w dniach od 31 października do 2 listopada wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Szczegółowe informacje znajdziecie TUTAJ

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Bezpieczny powrót 2014

Piotr Bułakowski