Papamobile z 1979 roku przejedzie ulicami Warszawy

Niedziela, 1 maja 2011 (12:25)

O 12.30 w Warszawie, po uroczystościach watykańskich, z Placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich wyruszył papamobile z 1979 roku, którym papież jeździł w czasie pierwszej pielgrzymki do Polski. To będzie bardzo symboliczny przejazd, bowiem przystrojony biało - żółtymi kwiatami papamobile będzie jechał pusty.

Czy Twoim zdaniem proces kanonizacyjny bł. Jana Pawła II również będzie rekordowo krótki?

  • 70%
  • 19%
  • 11%
głosów: 864

Trwający pół godziny przejazd to połączenie dwóch najważniejszych dziś w Warszawie miejsc, czyli Placu Piłsudskiego i Świątyni Opatrzności Bożej. Na Polach Wilanowskich gromadzi się coraz więcej ludzi w oczekiwaniu na kulminacyjny moment stołecznych uroczystości, czyli odsłonięcia wielkiego portretu Jana Pawła II. Ów kolaż zrobiony z ponad 100 tys. zdjęć przesłanych przez Polaków ma wymiary 50 x 26 metrów i przykryje cały front świątyni.

Na szczęście przed momentem przestał tu padać deszcz. Czasami zza chmur próbuje przebijać się słońce, co zachęca mieszkańców do przyjścia. Na najmłodszych czeka już pociąg papieski, czyli ciuchcia, która zabierze dzieci w podróż po zaaranżowanych miejscach związanych z papieżem. Mamy tutaj kolorowe stacje: Wadowice, Kraków, Rzym i Warszawa w dwóch odsłonach: stacja Wilanów i stacja Plac Piłsudskiego.

Papamobile na ulicach Warszawy /TVN24

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Beatyfikacja Jana Pawła II

Agnieszka Burzyńska