RMF FM dzieciom. Gwiazdy czytają Tuwima

Niedziela, 20 października 2013 (09:59)

„Halo, halo, tu ptasie radio”. RMF FM rusza z kolejną edycją płyt z bajkami dla dzieci. To charytatywna akcja na rzecz chorych maluchów, które większość swego życia spędzają w szpitalach, a nie w domach. Tym razem wzięliśmy na warsztat twórczość Juliana Tuwima.

Na najnowszej płycie RMF FM pojawi się dziewięć utworów Juliana Tuwima "Ptasie radio", "Lokomotywa", "Abecadło", "Rzepka", "Bambo", "Kotek", "Pstryk",  "Spóźniony słowik",  "Dwa Michały" i "Słoń
Trąbalski" oraz nowa wersja "Lokomotywy" stworzona przez naszych słuchaczy i internautów.

Wiersze będą czytać największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, aktorzy, sportowcy oraz inne znane i ważne postaci. Na płycie usłyszcie także głosy doskonale znane z radiowej anteny - Faktów RMF FM.

Kogo udało nam się namówić do współpracy? Tego na razie nie możemy zdradzić. Niebawem ujawnimy, kto przeczyta Waszą wersję "Lokomotywy". Konkurs na najciekawszą "przeróbkę" trwa na naszych stronach. "Lokomotywa pod Twoim nadzorem" - TUTAJ znajdziesz wszystko o naszej zabawie.

6 grudnia przekażemy płytę chorym dzieciom. Dzień Świętego Mikołaja to chyba najbardziej wyczekiwany przez dzieci dzień w roku. Każde czeka na prezent...

Bajki oparte na Faktach

Płyty z bajkami dla chorych dzieci to już nasza świąteczna tradycja. W ubiegłym roku na Boże Narodzenie dziennikarze RMF FM nagrali "Bajki oparte na Faktach" z wierszami Jana Brzechwy. Niektóre z nich naprawdę w nowatorskich interpretacjach. Przez prawie dwa tygodnie - w pocie czoła - szlifowali wersy dwunastu bajek. A wszystko dla jednego chociaż uśmiechu dziecka. Jeśli chcesz posłuchać "Bajek opartych na Faktach" - zapraszamy tutaj!

Płyty "Bajki oparte na Faktach" rozdaliśmy dzieciom, które najpiękniejsze święta w roku musiały spędzić z dala od domu - w szpitalu. 

120 przygód Koziołka Matołka

Na Dzień Dziecka przygotowaliśmy z kolei słuchowisko "120 przygód Koziołka Matołka". Książka Kornela Makuszyńskiego wygrała w naszym wielkim plebiscycie na najpiękniejszą książkę dla dzieci.

W nagraniu płyty wzięły udział największe gwiazdy filmu, sportu, muzyki oraz inne Ważne Postaci. Wszystkie charytatywnie i z wielkim entuzjazmem wsparły naszą akcję. Niektórzy zostali obsadzeni w dużych rolach. Inni zagrali tylko epizody, które czasem wymagały nagrania tylko jednego zdania. O kulisach nagrań możecie przeczytać tutaj!

1 czerwca Koziołek Matołek wraz z tysiącami płyt wyruszył w podróż do... Pacanowa, oczywiście. Po drodze zawitał do dziecięcego szpitala w Prokocimiu, zatrzymał się m.in. w Nowym Brzesku i w Nowym Korczynie. Wszędzie rozdał prezenty dzieciom. Płyty ze słuchowiskiem trafiły także do kilkunastu szpitali w całym kraju. Relację z podróży Koziołka Matołka znajdziecie tutaj!

Artykuł pochodzi z kategorii: Raport: Bajki oparte na Faktach