Mimo obiekcji posłów PO lobbysta branży hazardowej Jan Kosek zostanie przesłuchany przez sejmową komisję śledczą w piątek w Urzędzie Miasta w Krakowie - dowiedział się reporter śledczy RMF FM Roman Osica. Kilku posłów, z przewodniczącym komisji Mirosławem Sekułą, przyjedzie do Krakowa już w czwartek specjalnie wynajętym autokarem.

Przesłuchanie ma się zacząć w piątek o godz. 10.30. Na miejsce przesłuchania wybrano Salę Kupiecką krakowskiego urzędu. Posłowie z komisji śledczej nie wykluczają jednak, że "rozmowa" z Koskiem przeciągnie się do soboty.

Lobbysta w Krakowie leczy się onkologicznie. Wcześniej pojawiły się sygnały, że posłowie z PO, by uniknąć przesłuchania Koska, namawiali Bartosza Arłukowicza z Lewicy, żeby wycofał wniosek o przesłuchanie biznesmena. Nie ma na to szans usłyszał od posła reporter RMF FM Marek Balawajder.

Śledczy pojadą przesłuchać chorego do Krakowa wraz z całą obsługą - z sekretariatem i prawnikami. Jak zaznacza przewodniczący komisji Mirosław Sekuła w czasie przesłuchanie nie powinno być ani kamer, ani mikrofonów. Sekuła przewiduje też długie przerwy.