Co dalej z komisją hazardową? Posłowie chcą zawiesić prace do czerwca i przedłużyć termin napisania raportu do końca lipca. Jak sprawdziła reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz, nienajlepiej jest również z egzekwowaniem przepisów, które powstały po aferze hazardowej. We wszystkich głośniejszych przypadkach postępowania celników cały czas trwają.

Izba Celna we Wrocławiu nie zdradza żadnych szczegółów. Jednak cały czas prowadzi sprawę meczu Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok, podczas którego na stadionie pojawiły się reklamy firmy bukmacherskiej. W Zakopanem, gdzie bukmacherzy reklamowali się przy okazji zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich, przedłużono postępowanie wyjaśniające. Z kolei w Kielcach, gdzie celnicy zajmują się hazardowym sponsorem na meczach piłki ręcznej, dochodzenia w sprawie trzech meczów połączono w jedno i przesłuchano dwie osoby.

Przypomnijmy, że na wyjaśnienie każdej sprawy celnicy - teoretycznie - mają trzy miesiące. Jak widać, w przypadku Zakopanego to nie wystarcza.