Argentyńczycy pewnie pokonali Koreę Południową 4:1 (2:1). Hat-trickiem popisał się Gonzalo Higuain. Po bramce kontaktowej w końcówce pierwszej połowy ambitni Koreańczycy postraszyli trochę dwukrotnych mistrzów świata. Zabrakło im jednak umiejętności i szczęścia.

Od pierwszych minut Argentyńczycy przystąpili do ofensywy. Bardzo aktywni byli Di Maria, Messi i Tevez, ale Koreańczycy całkiem nieźle radzili sobie w obronie.

W 16. minucie padła pierwsza bramka. Messi dośrodkował z rzutu wolnego, piłka przeleciała nad głowami zarówno obrońców jak i napastników. Pechowo dla Koreańczyków odbiła się od goleni stojącego na piątym metrze Park Chu-younga.

W 33. minucie Argentyńczycy mieli kolejny rzut wolny z lewej strony. Messi podał do Rodrigueza, ten dośrodkował w pole karne. Piłkę przedłużył jeszcze głową Burdisso do niepilnowanego Higuaina. Napastnik Realu Madryt uderzył głową, piłka skozłowała przed interweniującym Jung Sung-ryongiem i wpadła do siatki.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się bezpiecznym prowadzeniem Argentyńczyków, Demichelis stracił piłkę przed własnym polem karnym. Lee Chung-yong ją przejął, popędził w stronę bramki i bez problemu pokonał Romero.

W drugiej połowie Koreańczycy zwietrzyli szansę na wyrównanie. Bardzo dobrze się bronili i starali wypracować sytuację do wyrównania. Najlepszą miał w 55. minucie Yeom Ki-hun. Po błyskawicznym rozegraniu piłki, znalazł się sam na sam z Romero. Strzelił jednak w boczną siatkę.

Argentyńczycy, mimo iż nie dominowali aż tak, jak w pierwszej połowie, tworzyli liczne okazje do zdobycia bramki. Koreański bramkarz świetnie obronił strzały Higuaina w 51., Teveza w 54. i Messiego w 67. minucie.

Mecz rozstrzygnął się w ostatnim kwadransie. W 76. akcja błyskawiczna przeniosła się spod jednej bramki pod drugą.

Najpierw Romero interweniował przed własnym polem karnym i uruchomił kontratak Argentyńczyków. Messi wpadł w pole karne i strzelił z lewej strony. Jung Sung-ryong odbił piłkę nogami, dopadł do niej ponownie Messi. Po jego strzale futbolówka trafiła w słupek i wyszła w pole. Tam czyhał na nią Higuain i bez problemu skierował ją do pustej bramki.

W 80. minucie napastnik Realu skompletował hat-trick. Po fantastycznym podaniu Messiego na pole karne, Aguero dośrodkował ją, a Higuain wykończył akcję strzałem głową w długi róg.

Argentyna - Korea Południowa 2:1 (2:1)

1:0 - Park Chu-young - sam. (16. min.)

2:0 - Higuain (33. min.)

2:1 - Chung-yong (45. min.)

3:1 - Higuain (76. min.)

4:1 - Higuain (80. min.)

Składy:

Argentyna: Sergio Romero - Martin Demichelis, Walter Samuel (23. Nicolas Burdisso), Gabriel Heinze, Jonas Gutierrez - Javier Mascherano, Maxi Rodriguez, Angel Di Maria - Lionel Messi, Carlos Tevez (75. Sergio Aguero), Gonzalo Higuain (82. Mario Bolatti)

Korea Płd.: Jung Sung-ryong - Oh Beom-seok, Lee Young-pyo, Cho Yong-hyung, Lee Jung-soo - Kim Jung-woo, Ki Sung-yong (46. Kim Nam-il), Park Ji-sung, Lee Chung-yong, Park Chu-young (82. Lee Dong-guk) - Yeom Ki-hun

Żółte kartki: Yeom Ki-hun (10. min.), Lee Chung-yong (34. min.), Gutierrez (54. min.), Mascherano (55. min.), Heinze (74. min.)