W końcu wyszło słońce. Sprawdź prognozę pogody!

Czwartek, 5 listopada 2020 (08:58)

Po kilku dniach niekorzystnej aury pogoda w Polsce wreszcie zacznie się poprawiać. W większości kraju pojawi się słońce. Więcej przejaśnień nie oznacza jednak, że przed nami ciepłe dni. Temperatura nadal będzie się obniżać, ale jeszcze dziś na termometrach zobaczymy do 11 stopni Celsjusza. Na zachodzie ciśnienie będzie bardzo wysokie - nawet 1036 hPa.

Dzisiaj nad większością kraju przeważać będzie słońce. Najwięcej przejaśnień w centrum i na zachodzie Polski.

Jak informuje IMGW, chmury będą przeważać na północy, południu i wschodzie. Lokalnie mogą też wystąpić mgły.

Pogoda na czwartek

Termometry wskażą dzisiaj od 7 do 11 stopni Celsjusza. Najcieplej na Pomorzu i Lubelszczyźnie i w części woj. podkarpackiego.

Najchłodniej dzisiaj na Warmii i Mazurach - tylko 7 kresek powyżej zera. W większości kraju temperatura będzie oscylować w granicach 9-10 stopni Celsjusza.

Umiarkowany i silny wiatr będzie wiać z kierunku północno-zachodniego i zachodniego. Porywy moga osiągnąć chwilami do 40-50 km/h. Wietrznie też nad Bałtykiem, tam nawet do 60-70 km/h. 

Podmuchy sprawią, że odczuwalna temperatura będzie o nawet kilka stopni niższa.

Wysokie ciśnienie

Dziś ciśnienie osiągnie nawet 1036 hPa. To sytuacja szczególnie uciążliwa dla osób wrażliwych na zmianę pogody. Mogą pojawić się nieznośne migreny. Jak sobie z tym poradzić?

Lekarze alarmują, że nadmiar kawy, szczególnie w tym czasie, nam po prostu nie służy. Picie napojów z kofeiną, gdy ciśnienie atmosferyczne jest wysokie to błąd. Ten czas najlepiej przeczekać, odpoczywając.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pogoda

Michał Gardyas