Jaka pogoda na weekend? Sprawdź prognozę

Piątek, 13 maja (19:56)

W całym kraju w najbliższe dni pogoda będzie zachęcała do pobytu na świeżym powietrzu. Będzie ciepło i bez większych opadów.


Według prognozy pogody przygotowanej przez Michała Ogrodnika, synoptyka Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, najbliższe dni będą pogodne i ciepłe.

Gdzie w sobotę możliwe przelotne opady?

W sobotę czeka nas pogoda wyżowa, z punktowymi, słabymi opadami deszczu. Dużo słońca praktycznie w całym kraju. Przelotny deszcz możliwy jest w północnej oraz południowo-wschodniej części kraju - przewiduje synoptyk.

Wiatr będzie umiarkowany. Mocniej może powiać na północy Polski. Nad morzem może być dość silny wiatr, wiejący z prędkością do 65 km/h - informuje Michał Ogrodnik.

Będzie ciepło. Najwięcej kresek termometry pokażą na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie: tam temperatura przekroczy 23 stopnie Celsjusza. Najchłodniej będzie nad morzem i na Suwalszczyźnie - około 15 stopni Celsjusza.

Niedziela ciepła i słoneczna w niemal całym kraju

Pogodnie będzie także w niedzielę. Przelotnych opadów deszczu można spodziewać sie jedynie na Pomorzu, Podlasiu, Warmii i Mazurach.

W wielu regionach kraju termometry pokażą 20 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej będzie na północy. Tam około 16-17 stopni na plusie. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Pogoda

Malwina Zaborowska

RMF FM/PAP