Podcast: Rozmowy

Posłuchajcie intrygujących wywiadów z ciekawymi ludźmi. Za mikrofonem dziennikarze RMF FM.
Wady postawy u dzieci to poważny problem
Z doktorem Janem Głodowskim rozmawiał Mateusz Chłystun
Sobota, 16 marca
 • Aleksandra Konieczna o swojej roli w "Ciemno, prawie noc"

  22 marca do kin trafi film "Ciemno, prawie noc" w reżyserii Borysa Lankosza na podstawie głośnej, nagrodzonej Nike powieści Joanny Bator. Jedną z ról, kociarę Babcyjkę, gra w tej mrocznej opowieści Aleksandra Konieczna. Nagradzana za rolę Zofii Beksińskiej w "Ostatniej rodzinie" czy Igi Cembrzyńskiej w filmie "Jak pies z kotem". Z doskonałą aktorką rozmawia Katarzyna Sobiechowska-Szuchta
  Poniedziałek, 18 marca
 • Przełomowe operacje w Szczecinie. Chodzi o tętniaki aorty

  Aneta Łuczkowska rozmawiała z prof. Piotrem Gutowskim oraz Arkadiuszem Kazimierczakiem z kliniki chirurgii naczyniowej szpitala na Pomorzanach
  Poniedziałek, 18 marca
 • Studencki chwytak kosmiczny podbija kosmos

  Z Aleksanderem Gorgolewski z zespołu Tracz z Politechniki Wrocławskiej rozmawiał Bartłomiej Paulus
  Poniedziałek, 18 marca
 • Technologia Motion Capture będzie stosowana diagnostyce pacjenta albo sportowca

  Mówili dr. hab. inż. Dariusz Czerwiński - dyrektor Instytutu Informatyki Politechniki Lubelskiej oraz dr inż. Maria Skublewska-Paszkowska. Rozmawiał z nimi Krzysztof Kot
  Niedziela, 17 marca
 • Historia najsłynniejszej czarownicy Pomorza oraz trzech wieków polowań na wiedźmy

  Naszej reporterce Anecie Łuczkowskiej opowiada o tym Renata Zdero z działu wystaw Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
  Niedziela, 17 marca
 • Wady postawy u dzieci to poważny problem

  Z doktorem Janem Głodowskim rozmawiał Mateusz Chłystun
  Sobota, 16 marca
 • Polowanie na czarownice - dramat tysięcy kobiet

  W rozmowie z naszą reporterką Anetą Łuczkowską opowiada o tym Jolanta Rybkiewicz z działu wystaw artystycznych Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
  Sobota, 16 marca
 • Nauczyciel Roku: Strajk w tej chwili jest absolutną koniecznością!

  Każdemu nauczycielowi mówię wprost, że strajk jest w tej chwili absolutną koniecznością. Nie ma opcji już w tej chwili. Nie ma nic innego oprócz strajku – przyznaje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Kuba Kaługą Przemysław Staroń, Nauczyciel Rosku 2018. Jak zaznacza, ten strajk nie jest o pensje nauczycielskie. (…)polska edukacja jest w dramatycznym stanie. Ja mogę powiedzieć, że ona w ogóle nie przygotowuje do życia.
  Czwartek, 14 marca
 • Debata w RMF FM: 20 lat Polski w NATO

  Gośćmi debaty byli: Andrzej Karkoszka, były wiceminister obrony narodowej i zastępca przewodniczącego Zespołu RP ds. negocjacji akcesyjnych do NATO, gen. Jarosław Stróżyk - były zastępcy dyrektora Zarządu Wywiadu w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli i były attaché obrony przy Ambasadzie RP w Waszyngtonie oraz wydawca miesięcznika "Raport" - Wojciech Łuczak.
  Wtorek, 12 marca
 • 20 lat w NATO. Polska w operacjach Sojuszu

  Dwie dekady obecności Polski w NATO to poza licznymi zobowiązaniami sojuszniczymi i rozwojem militarnym, również uczestnictwo żołnierzy znad Wisły w operacjach Sojuszu. Afganistan, Pakistan, Kosowo, Macedonia - to tylko niektóre z krajów, w których działali polscy żołnierze.
  Wtorek, 12 marca
 • Zagrał główną rolę w "Kurierze". Rozmowa z Philippe Tłokińskim

  15 marca film "Kurier" Władysława Pasikowskiego, inspirowany misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego, trafi do kin. Główną rolę gra w nim urodzony we Francji i wychowany w Szwajcarii Philippe Tłokiński. Rozmawiała z nim Katarzyna Sobiechowska-Szuchta
  Poniedziałek, 11 marca
 • Role społeczne współczesnej kobiety

  Łukasz Łaskawiec rozmawiał z profesor Małgorzatą Kossowską z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
  Sobota, 9 marca
 • O polskim filmie dokumentalnym „Miłość i miłosierdzie”

  Z Kamilą Kamińską, aktorką grającą rolę siostry Faustyny rozmawiała Katarzyna Sobiechowska-Szuchta
  Sobota, 9 marca
 • Premiera filmu "Miłość i miłosierdzie"

  W Watykanie odbyła się uroczysta premiera polskiego filmu dokumentalnego „Miłość i miłosierdzie”. Film Michała Kondrata 29 marca wejdzie do polskich kin, a pokazuje nieznane do tej pory fakty dotyczące polskiej zakonnicy, siostry Faustyny. Uznaną za świętą mistyczkę i wizjonerkę gra Kamila Kamińska. Z aktorką rozmawiała Katarzyna Sobiechowska-Szuchta
  Czwartek, 7 marca
 • "Tatuażysty z Auschwitz" - książki, która udowadnia, że nawet w piekle obozu zagłady możliwa jest miłość

  Z autorką książki Heather Morris rozmawia dziennikarz RMF FM Tomasz Staniszewski
  Niedziela, 3 marca
 • Dron w bazylice w Gdańsku. Trwa ratowanie zabytkowej posadzki

  Z ojcem Michałem Osek, przeorem gdańskiego klasztoru Dominikanów, który opiekuje się Bazyliką św. Mikołaja, rozmawiał Kuba Kaługa.
  Sobota, 2 marca
 • Zapiski o świętych

  Święty Walenty jest dziś kojarzony głownie jako patron zakochanych. W przeszłości - w średniowieczu - był patronem epileptyków i chorych psychicznie. Z ks. dr Andrzejem Scąberem zapiski o świętych przeglądała Marlena Chudzio.
  Sobota, 2 marca
 • Jak dbać o serce

  Dwa i pół miliarda razy uderza nasze serce średnio w ciągu całego życia. Jak dbać o ten ważny narząd? Jak na stan naszego serca wpływają silne emocje takie jak zakochanie albo stres? Między innymi o tym z profesorami Przemysławem Mitkowskim i Piotrem Hoffmanem z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego rozmawiał nasz reporter Michał Dobrołowicz. "Podstawa to profilaktyka i regularne badania serca" - podkreślają specjaliści.
  Sobota, 2 marca
 • Władysław Pasikowski w RMF FM: Jak tylko skończę "Kuriera", zaczynam zdjęcia do "Psów 3"

  W pierwszym radiowym wywiadzie Władysław Pasikowski opowiada Katarzynie Sobiechowskiej-Szuchcie o kulisach pracy nad "Kurierem" i przygotowaniach do "Psów 3".
  Piątek, 1 marca
 • Technologie do pojazdów przyszłości powstają w Krakowie

  Rozmowa z Gabrielem Buchałą, dyrektorem centrum technicznego firmy Aptiv w Krakowie
  Czwartek, 28 lutego
 • Ministerstwo Obrony zapowiada stworzenie Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni

  Mówi szef Agencji Wywiadu i ekspert ds Cyberbezpieczeństwa Grzegorz Małecki w rozmowie z naszym reporterem Pawłem Balinowskim
  Niedziela, 24 lutego
 • Szczątki 200 ofiar z czasów II wojny światowej oraz z lat powojennych czekają na identyfikację

  Naszej reporterce Anecie Łuczkowskiej opowiada dr Andrzej Ossowski z Zakładu Genetyki Sądowej w Szczecinie
  Niedziela, 24 lutego
 • Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

  Średnio kilkadziesiąt osób korzysta z porad prawnych, udzielanych przez prokuratorów w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. "Najczęściej są to osoby, w których sprawach toczą się postępowania" - zauważa rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania, z którym rozmawiała nasza dziennikarka Agnieszka Wyderka.
  Sobota, 23 lutego
 • Play-offy, czyli najważniejsza część sezonu hokejowego

  W polskiej hokej lidze rozpoczęła się najważniejsza część sezonu, czyli play-offy. Za nami pierwsze mecze. Niestety, do meczu barażowego o utrzymanie nie przystąpi z powodów finansowych Polonia Bytom. O sytuacji klubów w polskiej hokej lidze, a także o tym, czym różni się sezon zasadniczy od gry o medale z Leszkiem Laszkiewiczem, byłym hokeistą w Jastrzębiu, rozmawiał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.
  Poniedziałek, 18 lutego
 • E-sport

  W katowickim spodku znów świat wirtualny będzie przenikał się z realnym. W ostatni weekend lutego i pierwszy weekend marca odbędzie się tam Intel Extreme Masters, czyli finały 13. sezonu mistrzostw świata w grach komputerowych. Z Aleksandrem Szlachetko z ESL Polska, organizatora imprezy, o rozwoju e-sportu rozmawiał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.
  Niedziela, 17 lutego
 • Polski Kret na Marsie

  Już 22 lutego polski Kret rozpocznie procedurę wkopywania się w grunt Marsa. We wtorek wieczorem sonda InSight ustawiła go wraz z sondą termiczną na powierzchni Czerwonej Planety, trwają testy, aktualny plan przewiduje początek operacji na przyszły piątek. Kret ma zagłębić się na 5 metrów i pomóc w badaniach przepływu ciepła z wnętrza planety. O tym, jak ma wyglądać jego praca, mówi Grzegorzowi Jasińskiemu jeden z jego twórców dr Jerzy Grygorczuk z firmy Astronika.
  Niedziela, 17 lutego
 • Czego potrzeba polskiej nauce?

  Grzegorz Jasiński rozmawiał z dyrektorem Narodowego Centrum Nauki, profesorem Zbigniewem Błockim
  Sobota, 16 lutego
Radio Muzyka Fakty