Podcast: Rozmowy

Posłuchajcie intrygujących wywiadów z ciekawymi ludźmi. Za mikrofonem dziennikarze RMF FM.
Białe dziury, jeśli są, mogą wyjaśnić Wielki Wybuch...
Są teorie, które głoszą, że za Wielki Wybuch odpowiedzialne były tzw. białe dziury. Niestety, na razie nikt tych białych dziur jeszcze nie odkrył - mówi Adam Tużnik, współautor filmu "W poszukiwaniu źródeł czasu", w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Grzegorzem Jasińskim.
Sobota, 17 listopada 2018
 • Aleksandra Konieczna o swojej roli w "Ciemno, prawie noc"

  22 marca do kin trafi film "Ciemno, prawie noc" w reżyserii Borysa Lankosza na podstawie głośnej, nagrodzonej Nike powieści Joanny Bator. Jedną z ról, kociarę Babcyjkę, gra w tej mrocznej opowieści Aleksandra Konieczna. Nagradzana za rolę Zofii Beksińskiej w "Ostatniej rodzinie" czy Igi Cembrzyńskiej w filmie "Jak pies z kotem". Z doskonałą aktorką rozmawia Katarzyna Sobiechowska-Szuchta
  Poniedziałek, 18 marca
 • Przełomowe operacje w Szczecinie. Chodzi o tętniaki aorty

  Aneta Łuczkowska rozmawiała z prof. Piotrem Gutowskim oraz Arkadiuszem Kazimierczakiem z kliniki chirurgii naczyniowej szpitala na Pomorzanach
  Poniedziałek, 18 marca
 • Studencki chwytak kosmiczny podbija kosmos

  Z Aleksanderem Gorgolewski z zespołu Tracz z Politechniki Wrocławskiej rozmawiał Bartłomiej Paulus
  Poniedziałek, 18 marca
 • Technologia Motion Capture będzie stosowana diagnostyce pacjenta albo sportowca

  Mówili dr. hab. inż. Dariusz Czerwiński - dyrektor Instytutu Informatyki Politechniki Lubelskiej oraz dr inż. Maria Skublewska-Paszkowska. Rozmawiał z nimi Krzysztof Kot
  Niedziela, 17 marca
 • Historia najsłynniejszej czarownicy Pomorza oraz trzech wieków polowań na wiedźmy

  Naszej reporterce Anecie Łuczkowskiej opowiada o tym Renata Zdero z działu wystaw Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
  Niedziela, 17 marca
 • Wady postawy u dzieci to poważny problem

  Z doktorem Janem Głodowskim rozmawiał Mateusz Chłystun
  Sobota, 16 marca
 • Polowanie na czarownice - dramat tysięcy kobiet

  W rozmowie z naszą reporterką Anetą Łuczkowską opowiada o tym Jolanta Rybkiewicz z działu wystaw artystycznych Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
  Sobota, 16 marca
 • Nauczyciel Roku: Strajk w tej chwili jest absolutną koniecznością!

  Każdemu nauczycielowi mówię wprost, że strajk jest w tej chwili absolutną koniecznością. Nie ma opcji już w tej chwili. Nie ma nic innego oprócz strajku – przyznaje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Kuba Kaługą Przemysław Staroń, Nauczyciel Rosku 2018. Jak zaznacza, ten strajk nie jest o pensje nauczycielskie. (…)polska edukacja jest w dramatycznym stanie. Ja mogę powiedzieć, że ona w ogóle nie przygotowuje do życia.
  Czwartek, 14 marca
 • Debata w RMF FM: 20 lat Polski w NATO

  Gośćmi debaty byli: Andrzej Karkoszka, były wiceminister obrony narodowej i zastępca przewodniczącego Zespołu RP ds. negocjacji akcesyjnych do NATO, gen. Jarosław Stróżyk - były zastępcy dyrektora Zarządu Wywiadu w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli i były attaché obrony przy Ambasadzie RP w Waszyngtonie oraz wydawca miesięcznika "Raport" - Wojciech Łuczak.
  Wtorek, 12 marca
 • 20 lat w NATO. Polska w operacjach Sojuszu

  Dwie dekady obecności Polski w NATO to poza licznymi zobowiązaniami sojuszniczymi i rozwojem militarnym, również uczestnictwo żołnierzy znad Wisły w operacjach Sojuszu. Afganistan, Pakistan, Kosowo, Macedonia - to tylko niektóre z krajów, w których działali polscy żołnierze.
  Wtorek, 12 marca
 • Zagrał główną rolę w "Kurierze". Rozmowa z Philippe Tłokińskim

  15 marca film "Kurier" Władysława Pasikowskiego, inspirowany misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego, trafi do kin. Główną rolę gra w nim urodzony we Francji i wychowany w Szwajcarii Philippe Tłokiński. Rozmawiała z nim Katarzyna Sobiechowska-Szuchta
  Poniedziałek, 11 marca
 • Role społeczne współczesnej kobiety

  Łukasz Łaskawiec rozmawiał z profesor Małgorzatą Kossowską z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
  Sobota, 9 marca
 • O polskim filmie dokumentalnym „Miłość i miłosierdzie”

  Z Kamilą Kamińską, aktorką grającą rolę siostry Faustyny rozmawiała Katarzyna Sobiechowska-Szuchta
  Sobota, 9 marca
 • Premiera filmu "Miłość i miłosierdzie"

  W Watykanie odbyła się uroczysta premiera polskiego filmu dokumentalnego „Miłość i miłosierdzie”. Film Michała Kondrata 29 marca wejdzie do polskich kin, a pokazuje nieznane do tej pory fakty dotyczące polskiej zakonnicy, siostry Faustyny. Uznaną za świętą mistyczkę i wizjonerkę gra Kamila Kamińska. Z aktorką rozmawiała Katarzyna Sobiechowska-Szuchta
  Czwartek, 7 marca
 • "Tatuażysty z Auschwitz" - książki, która udowadnia, że nawet w piekle obozu zagłady możliwa jest miłość

  Z autorką książki Heather Morris rozmawia dziennikarz RMF FM Tomasz Staniszewski
  Niedziela, 3 marca
 • Dron w bazylice w Gdańsku. Trwa ratowanie zabytkowej posadzki

  Z ojcem Michałem Osek, przeorem gdańskiego klasztoru Dominikanów, który opiekuje się Bazyliką św. Mikołaja, rozmawiał Kuba Kaługa.
  Sobota, 2 marca
 • Zapiski o świętych

  Święty Walenty jest dziś kojarzony głownie jako patron zakochanych. W przeszłości - w średniowieczu - był patronem epileptyków i chorych psychicznie. Z ks. dr Andrzejem Scąberem zapiski o świętych przeglądała Marlena Chudzio.
  Sobota, 2 marca
 • Jak dbać o serce

  Dwa i pół miliarda razy uderza nasze serce średnio w ciągu całego życia. Jak dbać o ten ważny narząd? Jak na stan naszego serca wpływają silne emocje takie jak zakochanie albo stres? Między innymi o tym z profesorami Przemysławem Mitkowskim i Piotrem Hoffmanem z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego rozmawiał nasz reporter Michał Dobrołowicz. "Podstawa to profilaktyka i regularne badania serca" - podkreślają specjaliści.
  Sobota, 2 marca
 • Władysław Pasikowski w RMF FM: Jak tylko skończę "Kuriera", zaczynam zdjęcia do "Psów 3"

  W pierwszym radiowym wywiadzie Władysław Pasikowski opowiada Katarzynie Sobiechowskiej-Szuchcie o kulisach pracy nad "Kurierem" i przygotowaniach do "Psów 3".
  Piątek, 1 marca
 • Technologie do pojazdów przyszłości powstają w Krakowie

  Rozmowa z Gabrielem Buchałą, dyrektorem centrum technicznego firmy Aptiv w Krakowie
  Czwartek, 28 lutego
 • Ministerstwo Obrony zapowiada stworzenie Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni

  Mówi szef Agencji Wywiadu i ekspert ds Cyberbezpieczeństwa Grzegorz Małecki w rozmowie z naszym reporterem Pawłem Balinowskim
  Niedziela, 24 lutego
 • Szczątki 200 ofiar z czasów II wojny światowej oraz z lat powojennych czekają na identyfikację

  Naszej reporterce Anecie Łuczkowskiej opowiada dr Andrzej Ossowski z Zakładu Genetyki Sądowej w Szczecinie
  Niedziela, 24 lutego
 • Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

  Średnio kilkadziesiąt osób korzysta z porad prawnych, udzielanych przez prokuratorów w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw. "Najczęściej są to osoby, w których sprawach toczą się postępowania" - zauważa rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania, z którym rozmawiała nasza dziennikarka Agnieszka Wyderka.
  Sobota, 23 lutego
 • Play-offy, czyli najważniejsza część sezonu hokejowego

  W polskiej hokej lidze rozpoczęła się najważniejsza część sezonu, czyli play-offy. Za nami pierwsze mecze. Niestety, do meczu barażowego o utrzymanie nie przystąpi z powodów finansowych Polonia Bytom. O sytuacji klubów w polskiej hokej lidze, a także o tym, czym różni się sezon zasadniczy od gry o medale z Leszkiem Laszkiewiczem, byłym hokeistą w Jastrzębiu, rozmawiał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.
  Poniedziałek, 18 lutego
 • E-sport

  W katowickim spodku znów świat wirtualny będzie przenikał się z realnym. W ostatni weekend lutego i pierwszy weekend marca odbędzie się tam Intel Extreme Masters, czyli finały 13. sezonu mistrzostw świata w grach komputerowych. Z Aleksandrem Szlachetko z ESL Polska, organizatora imprezy, o rozwoju e-sportu rozmawiał Wojciech Marczyk z redakcji sportowej RMF FM.
  Niedziela, 17 lutego
 • Polski Kret na Marsie

  Już 22 lutego polski Kret rozpocznie procedurę wkopywania się w grunt Marsa. We wtorek wieczorem sonda InSight ustawiła go wraz z sondą termiczną na powierzchni Czerwonej Planety, trwają testy, aktualny plan przewiduje początek operacji na przyszły piątek. Kret ma zagłębić się na 5 metrów i pomóc w badaniach przepływu ciepła z wnętrza planety. O tym, jak ma wyglądać jego praca, mówi Grzegorzowi Jasińskiemu jeden z jego twórców dr Jerzy Grygorczuk z firmy Astronika.
  Niedziela, 17 lutego
 • Czego potrzeba polskiej nauce?

  Grzegorz Jasiński rozmawiał z dyrektorem Narodowego Centrum Nauki, profesorem Zbigniewem Błockim
  Sobota, 16 lutego
Radio Muzyka Fakty