Podcast: Rozmowa w samo południe

Rozmowa w samo południe w RMF FM to wakacyjny cykl publicystyki na RMF24. Program prowadzi Marcin Zaborski, a rozmawiać będziemy głównie o polityce, czasem o gospodarce i co jakiś czas o sporcie. Będziemy blisko wszystkich wydarzeń.
Gość: Grzegorz Łapanowski
Środa, 14 sierpnia
 • Gość: Zbigniew Gryglas

  Wczoraj, 21 sierpnia
 • Gość: Marek Wierzbowski

  "Odcięcie przez wodę w jaskiniach zdarza się. Nie jest to częste w jaskiniach tatrzańskich" - stwierdził w Rozmowie w samo południe w RMF FM sekretarz generalny Polskiego Związku Alpinizmu - Marek Wierzbowski.
  Poniedziałek, 19 sierpnia
 • Gość: Grzegorz Łapanowski

  Środa, 14 sierpnia
 • Gość: Marcin Kierwiński

  Wtorek, 13 sierpnia
 • Gość: Piotr Zgorzelski

  "Stworzyliśmy racjonalne centrum po to, żeby Polacy nie mieli możliwości wyboru mniejszego zła tylko lepsze dobro. Lepszym dobrem jest Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15" - stwierdził w Rozmowie w samo południe w RMF FM poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Piotr Zgorzelski.
  Poniedziałek, 12 sierpnia
 • Gość: Paweł Kowal

  Piątek, 9 sierpnia
 • Gość: Anna Maria Żukowska

  Rozmawia Paweł Balinowski
  Czwartek, 8 sierpnia
 • Gość: Błażej Spychalski

  Rozmawia Paweł Balinowski
  Wtorek, 6 sierpnia
 • Gość: Robert Biedroń

  Rozmawia Paweł Balinowski
  Piątek, 2 sierpnia
 • Gość: Wojciech Jeżowski

  Czwartek, 1 sierpnia
 • Gość: Agnieszka Ścigaj

  Środa, 31 lipca
 • Gość: Marek Sawicki

  „Prezes UODO nie podjąłby takiej decyzji. Podejrzewam, że inny prezes podjął tę decyzję - prezes prezesów. Jest pytanie, dlaczego. Albo mamy do czynienia z sytuacją, gdzie wszyscy członkowie KRS-u są wybrani na podstawie jednej listy poparcia, albo mamy sytuację taką, że tych list w ogóle nie ma” - mówi w rozmowie w Samo południe w RMF FM, Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
  Wtorek, 30 lipca
 • Gość: Adam Eberhardt

  Poniedziałek, 29 lipca
 • Gość: Adam Pietrzak

  "Polska to dziwny kraj, obywatel ma obowiązek udzielania pomocy w wypadkach drogowych – i ma do dyspozycji trójkąt i gaśnicę. Apteczki natomiast się nie wymaga. A wypadałoby mieć" - zauważa specjalista ratownictwa medycznego Adam Pietrzak, gość Rozmowy w samo południe w RMF FM. W apteczce - jak zauważa rozmówca Marcina Zaborskiego, powinny być środki opatrunkowe, a nie leki czy środki dezynfekujące. Pietrzak podkreśla, że konieczne rękawiczki, najlepiej nitrylowe, do tego nożyce ratunkowe. Może być też nóż ratunkowy. Powinien być też kompres gazowy i klasyczny bandaż elastyczny oraz folia termoizolacyjna.
  Piątek, 26 lipca
 • Gość: Rafał Chwedoruk

  "O 8-procentowym progu w przypadku lewicy nie ma co marzyć, to gigantyczne polityczne ryzyko" - tak prof. Rafał Chwedoruk mówi w Rozmowie w samo południe w RMF FM o strategii jaką lewica powinna przyjąć przed wyborami parlamentarnymi. Według gościa Marcina Zaborskiego lewica powinna startować jako komitet wyborczy.
  Czwartek, 25 lipca
 • Gość: Paweł Rabiej

  "Zobaczę jeszcze, to jest kwestia moich zobowiązań" - tak wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej odpowiada w Rozmowie w samo południe w RMF FM na pytanie, czy w niedzielę będzie na marszu przeciwko nienawiści w Białymstoku. "Uważam, że wszyscy powinniśmy głośno mówić "nie". Mówienie o tym, że nie pozwolimy na to, żeby ktokolwiek był bity i poniżany, niezależnie od tego, czy jest gejem, niepełnosprawnym, powinno łączyć wszystkie partie polityczne" - uważa gość Marcina Zaborskiego.
  Środa, 24 lipca
 • Gość: Wanda Buk

  "5G to technologia, która korzysta z tych samych zjawisk, co obecna 4G, jeśli ktoś się jej obawia, to powinien się też obawiać technologii, z której już korzysta" - mówi w Rozmowie w samo południe w RMF FM wiceminister cyfryzacji Wanda Buk. Gość Marcina Zaborskiego dodaje, że w Polsce jest kilkanaście pilotaży 5G, w tym dwa w Warszawie.
  Wtorek, 23 lipca
 • Gość: Jakub Stefaniak

  “Nie pojadę w sobotę na marsz lewicy przeciwko przemocy do Białegostoku, mam już zaplanowane inne aktywności” – mówi w Rozmowie w samo południe w RMF FM Jakub Stefaniak. “Myślę, że mogą się tam pojawić przedstawiciele PSL. To jest ich indywidualna decyzja” – dodaje rzecznik ludowców. Gość Marcina Zaborskiego podkreśla, że według niego marsz równości w Białymstoku miał prawo przejść, bez względu na to, czy się to komuś podoba, czy nie.
  Poniedziałek, 22 lipca
 • Gość: Włodzimierz Czarzasty

  "Od dziś absolutnie żadnych ataków i przytyków. Strona demokratyczna powinna ze sobą współpracować, bo wróg jest po stronie PiS-u" - mówi w Rozmowie w samo południe w RMF FM gość Marcina Zaborskiego, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.
  Piątek, 19 lipca
 • Gość: Prof. Mikołaj Cześnik

  Czwartek, 18 lipca
 • Gość: Jan Grabiec

  Nie dzielimy skóry na niedźwiedziu. Grzegorz Schetyna nigdy nie mówił, że celem jego działań jest bycie premierem" - mówi w Rozmowie w samo południe w RMF FM rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.
  Środa, 17 lipca
 • Gość: Marta Titaniec

  Wtorek, 16 lipca
 • Gość: Filip Matuszewski

  Poniedziałek, 15 lipca
 • Gość: Tatiana Mindewicz-Puacz

  "Wewnętrzny konflikt rodzica – czy być rodzicem lubianym, czy takim, który zapewnia bezpieczeństwo, musimy rozwiązać na korzyść bezpieczeństwa" - mówi gość Rozmowy w samo południe w RMF FM, twórczyni kampanii społecznych, trenerka interpersonalna i prezes Fundacji First Tatiana Mindewicz-Puacz. "Nie mamy być kumplami nastolatka, tylko ich rodzicami" - dodaje gość Marcina Zaborskiego.
  Piątek, 12 lipca
 • Gość: Marcin Kierwiński

  „My szykujemy się na każdy z wariantów - i na wariant koalicyjny, i na odnowienie Koalicji Obywatelskiej, czyli koalicję Platformy, Nowoczesnej i niezależnych samorządowców z udziałem Inicjatywy Polska” – mówił w Rozmowie w samo południe Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej. Na uwagę, że te przeciągające się rozmowy są niczym brazylijska telenowela, Kierwiński powiedział, że to „poważne rozmowy różnych partii politycznych, z czego Platforma jest najbardziej zdecydowana. Mówimy jasno: chcemy odtworzenia Koalicji Europejskiej, bo to jest formuła, która może pokonać PiS”.
  Czwartek, 11 lipca
 • Gość: Adrian Zandberg

  "Rozmawiamy i z SLD, i z Wiosną i z naszymi przyjaciółmi z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, Unii Pracy. Ja powiem tyle - ja chciałbym, żeby wyborcy, którzy mają lewicowe i centrolewicowe poglądy mogli oddać głos na listę, która ich reprezentuje" - mówił w Rozmowie w samo południe w RMF FM Adrian Zandberg z Lewicy Razem. "My podjęliśmy decyzję. Nasze stanowisko jest perfekcyjnie jasne - my chcemy, by była jedna lista na lewo od Platformy. I ta lista będzie" - podkreślił.
  Środa, 10 lipca
 • Gość: Piotr Zgorzelski

  „Od samego początku mówiliśmy, że trzeba wyciągać wnioski z wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jeden blok to nie jest remedium na to, żeby wygrać skutecznie wybory do parlamentu krajowego” – mówił w Rozmowie w samo południe w RMF FM Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. „Pan Grzegorz Schetyna usłyszał jaka jest nasza propozycja i do tej pory nie ma żadnego odzewu” – dodał. Poseł podkreślił także, że w ciągu 24 godzin ma się odbyć spotkanie z szefem PO i wówczas „wszystko będzie jasne”. „Jutro będziemy wiedzieć” – powiedział Zgorzelski.
  Wtorek, 9 lipca
 • Gość: Prof. Sławomir Sowiński

  Poniedziałek, 8 lipca
 • Gość: Jerzy Burski

  Piątek, 5 lipca
Radio Muzyka Fakty