Podcast: Popołudniowa rozmowa

Podsumowanie dnia w Popołudniowej rozmowie w RMF FM. Codziennie, od poniedziałku do piątku, tuż po 18.00 zaprasza Marcin Zaborski. Gospodarz programu nie unika trudnych i niewygodnych pytań!
Waszczykowski o mechanizmie "pieniądze za praworządność": Mówimy o jakimś yeti. Praworządność nie jest nigdzie zdefiniowana
"Nie wiem, jaka jest (polska) instrukcja negocjacyjna (ws. nowego budżetu UE - przyp. RMF), mogę wyrażać tylko przypuszczenie. Polska nie może zgodzić się na drastyczne ograniczenie, na odebranie nam funduszy spójności, funduszy rolnych, dlatego że my już przed laty byliśmy poszkodowani w funduszach rolnych w stosunku do Europy Zachodniej. Po drugie: jeśli będzie nacisk na ‘zielone porozumienie’ (Europejski Zielony Ład - przyp. RMF), to musimy dostać rekompensatę. No i po trzecie: nie możemy zgodzić się na to, by środki unijne były powiązane z jakimiś dodatkowymi warunkami" - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM europoseł PiS Witold Waszczykowski. "Jeśli chce się stworzyć kolejne kryterium - mowa o praworządności - to, po pierwsze, trzeba najpierw tę praworządność zdefiniować: ona nie jest nigdzie zdefiniowana, w żadnym prawnie wiążącym dokumencie UE, a tym bardziej w żadnym traktacie - więc mówimy o jakimś yeti. Wszyscy o tym mówią, ale nikt nie wie - i jeszcze nas oskarża, że my łamiemy" - komentował były szef polskiej dyplomacji.
Piątek, 21 lutego
Radio Muzyka Fakty