Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel pozostają liderami Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski! Załoga skody zajęła dziś drugie miejsce w 41. Rajdzie Podlaskim, przegrywając jedynie ze szwedzkim duetem – Tom Kristensson i Andreas Johansson.

Wróblewski i Wróbel jadący Skodą Fabia Rally2 Evo przegrali jedynie ze Szwedami, którzy po dziewięciu odcinkach specjalnych rajdu mieli nieco ponad 50 sekund przewagi nad polską załogą.

Duet, mający w tym roku na swoim aucie logo RMF FM, dobrze prezentował się od samego początku. Panowie wygrali pierwszy odcinek specjalny. Później notowali czasy w pierwszej trójce, oprócz drugiego i trzeciego odcinka imprezy.

Z uwagi na niewielkie doświadczenie na szutrze jestem na prawdę bardzo zadowolony z wyniku. Tom Kristensson i Andreas Johansson byli od nas szybsi, ale wiemy co poprawić i będziemy na tym pracować. Co najważniejsze jechało mi się świetnie i mieliśmy z Kubą super feeling w aucie. Przywieźliśmy cenne punkty z Podlasia i dalej prowadzimy w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Można tez powiedzieć, że deszczowa pogoda nam jednak sprzyjała bo de facto nie odkurzyliśmy trasy, a z przejazdu na przejazd robiły się coraz cięższe, momentami przeprawowe warunki - mówił na mecie Wróblewski.

Po drugiej rundzie RSMP Kacper i Kuba nadal prowadzą w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

Punkty za Power Stage w 41. Rajd Podlaski zgarnęły załogi:

• Kristensson/Johansson - 5 pkt
  • Bubik/Sadowski - 4 pkt
  • Wróblewski/Wróbel - 3 pkt
  • Lubiak/Dachowski - 2 pkt
  • Typa/Sitek - 1 pkt

W oparciu o nieoficjalne wyniki II rundy RSMP 2022 tak się przedstawia pierwsza dziesiątka klasyfikacji generalnej.