Ogromne emocje na Stadionie Narodowym. Reprezentacja Polski zremisowała z Rosją 1:1 w meczu grupy A. W 37. minucie bramkę dla ekipy "Sbornej" zdobył Dzagojew. W 57. minucie do wyrównania doprowadził Jakub Błaszczykowski. "Kuba" huknął jak z armaty i Małafiejew nie miał żadnych szans. W sobotę biało-czerwoni zmierzą się z Czechami. Jeżeli wygrają, zapewnią sobie awans do kolejnej fazy mistrzostw Europy!

Polacy do meczu z Rosją przystąpili w innym ustawieniu. Franciszek Smuda postawił na trzech defensywnych pomocników, obawiając się rosyjskich napastników - Dzagojewa, Kierżakowa i Arszawina. W trzeciej minucie ten ostatni niebezpiecznie podał do Kierżakowa. Na szczęście ten minął się z piłką. Chwilę później mogło być 1:0 dla biało-czerwonych. Obraniak precyzyjnie dośrodkował przed bramkę rywali, ale golkiper rywali popisał się fantastycznym instynktem.

W 10. minucie do przodu ruszył Lewandowski, jednak szybko pojawiło się koło niego trzech obrońców "Sbornej". Kilkadziesiąt sekund później "Lewy" zdecydował się na strzał zza pola karnego - piłka powędrowała nad poprzeczką. W 13. minucie na murawie pojawił się medyczny sztab polskiej reprezentacji, bo na murawę padł Perquis. Przy linii bocznej trener Smuda cały czas pokazywał swoim zawodnikom, żeby uspokoili grę. W 17. minucie Lewandowski prostopadle podał do Polanskiego. Ten umieścił piłkę w bramce rywali, ale sędzia odgwizdał spalonego. Na trybunach słychać było jęk zawodu. Biało-czerwoni nie ustawali jednak w atakach. Błaszczykowski dostał świetne podanie na prawej stronie pola karnego i natychmiast płasko dośrodkował przed bramkę, Lewandowski niestety minimalnie minął się z piłką.

W 30. minucie zagotowało się pod bramką Tytonia. Jeden z rosyjskich zawodników niebezpiecznie dośrodkował z prawego skrzydła. Na szczęście nie było tam nikogo, kto mógłby tę akcję zamknąć. W końcówce pierwszej połowy tempo spotkania odrobinę siadło. Kiedy wydawało się, że po 45. minutach gry będzie remis, Wasilewski sfaulował Żirkowa. Arszawin dośrodkował w pole karne, tam czekał już Dzagojew, który wyprzedził Piszczka i głową wpakował piłkę do polskiej bramki.

Polska zremisowała z Rosją w Warszawie (45 zdjęć)

Błaszczykowski doprowadził do wyrównania

Na początku drugiej połowy Polacy mogli doprowadzić do wyrównania. Polanski zagrał do Lewandowskiego w pole karne, ale ten nie był w stanie złożyć się do strzału. Chwilę później biało-czerwoni ruszyli z kontrataku. Obraniak dośrodkował do "Lewego", jednak napastnika BVB minimalnie ubiegł Małafiejew. W 54. minucie znów była doskonała okazja. Błaszczykowski popędził do przodu i odegrał do "Lewego". Ten niestety przewrócił się w polu karnym. Jak wiadomo, co się odwlecze to nie uciecze! Kapitan reprezentacji Polski dostał piłkę na prawej stronie i ruszył do przodu. W pewnym momencie "Kuba" huknął jak z armaty, trafiając tuż obok dalszego słupka Małafiejewa. Bramkarz rosyjski nie miał żądnych szans!

W 68. minucie niebezpiecznie zrobiło się pod polską bramką. Dzagojew oddał płaski strzał, na szczęście na posterunku był Tytoń. Dwadzieścia minut przed końcem spotkania obaj trenerzy zdecydowali się na zmiany. W naszym zespole boisko opuścił Dariusz Dudka. W jego miejsce pojawił się ofensywny pomocnik - Adrian Mierzejewski.

Advocaat tymczasem zdjął Kierżakowa, za niego wszedł Pawluczenko. Z biegiem czasu widoczne było coraz większe zmęczenie po obu stronach boiska. W końcu na strzał z daleka zdecydował się Boenisch, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W 80. minucie Polanski niebezpiecznie zderzył się z Żirkowem. W konsekwencji konieczna była kolejna zmiana w polskiej ekipie. Na placu gry zameldował się Adam Matuszczyk. Choć oba zespoły próbowały atakować, wynik nie uległ zmianie.

Reprezentacja Polski zremisowała z Rosją 1:1. W sobotę biało-czerwoni zmierzą się z Czechami, który w poniedziałek pokonali Grecję 2:1. Wygrana w tym spotkaniu da nam awans do ćwierćfinału.

Jakub Błaszczykowski - bohaterem pojedynku z Rosją! (21 zdjęć)