Anglicy zremisowali z reprezentacją Francji 1:1 w spotkaniu grupy D w Doniecku. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Lescott. Do wyrównania tuż przed końcem pierwszej połowy zdołał doprowadzić Nasri.

Początek meczu był bardzo spokojny w wykonaniu oby drużyn. W 10. minucie doskonałą okazję zmarnował Ribery. Francuz mógł odegrać do świetnie ustawionego Benzemy, ale wdał się w drybling i wywalczył "tylko" rzut różny. Anglicy bardzo szybko zdołali się odgryźć. Young fantastycznie podał do Milnera. Ten minął wychodzącego bramkarza Francji, ale strzelił obok pustej bramki.

W 22. minucie na murawę padł Welbeck. Piłkarz opuścił boisko w asyście sztabu medycznego. Na szczęście okazało się, że uraz nie jest poważny. Kilka minut później stały fragment gry wykorzystali Anglicy. Gerrard dośrodkował w pole karne, a tam Lescott wyprzedził obrońców, wyskoczył i strzałem głową nie dał żadnych szans Llorisowi!

W 34. minucie żółtym kartonikiem ukarany został Oxlade-Chamberlain. Kiedy wydawało się, że na przerwę "Synowie Albionu" będą schodzić z jednobramkowym prowadzeniem, "Trójkolorowi" zdołali doprowadzić do wyrównania. Ribery, będąc tyłem do bramki, świetnie odegrał do partnera. Nasri natychmiast strzelił tuż nad ziemią. Hart nie zdążył zareagować.

Francuzi i Anglicy podzielili się punktami (24 zdjęcia)

Okazji nie brakowało, ale bramka nie padła

Na początku drugiej połowy Francuzi mogli wyjść na prowadzenie. Milner za słabo odegrał do Harta i golkiper Anglii musiał bardzo się postarać, żeby zdążyć do tej piłki przed Nasrim. Po początkowej przewadze "Trójkolorowych" do głosu doszli Anglicy, ale nie potrafili stworzyć sobie 100-procentowej sytuacji. W 70. minucie żółtą kartką ukarany został Young.

Zawodnik Manchesteru United zupełnie niepotrzebnie sfaulował w środku pola Benzemę. Na kwadrans przed końcem meczu oba zespoły podkręciły tempo, próbując przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Technicznym strzałem popisał się Ribery. Hart z najwyższym trudem wybił piłkę. W 77. minucie trener Hodgson zdecydował się na zmiany. Boisko opuścili Oxlade-Chamberlain i Parker. Ich miejsce zajęli Defoe i Henderson.

Kilka minut później Ribery świetnie odegrał piłkę głową do Cabaye. Ten efektownie uderzył z woleja, ale piłka przeleciała obok słupka. W 92. minucie uderzał jeszcze Benzema, ale Hart złapał piłkę.

Anglicy jeszcze nigdy nie ograli Francuzów podczas rozgrywek mistrzostw Europy. Ta sztuka nie udała im się także w pięciu ostatnich meczach. Po raz ostatni zwyciężyli z "Trójkolorowymi" w 1997 roku.

Anglia - Francja 1:1

Bramki: 1:0 Lescott (30), 1:1 Nasri (39)

Składy obu drużyn:

Francja: 1-Hugo Lloris - 2-Mathieu Debuchy, 5-Philippe Mexes, 4-Adil Rami, 3-Patrice Evra - 6-Yohan Cabaye, 18-Alou Diarra, 15-Florent Malouda - 11-Samir Nasri, 10-Karim Benzema, 7-Franck Ribery

Anglia: 1-Joe Hart - 2-Glen Johnson, 6-John Terry, 15-Joleon Lescott, 3-Ashley Cole - 16-James Milner, 4-Steven Gerrard, 17-Scott Parker, 20-Alex Oxlade-Chamberlain, 11-Ashley Young - 22-Danny Welbeck

Trójkolorowi chcą zatrzeć złe wrażenie

Francuzi walczą na Euro o zamazanie fatalnego wrażenia, jakie zrobili podczas mundialu w 2010 roku. "Trójkolorowi" odpadli z turnieju w fazie grupowej i narazili się na ogromną krytykę ze strony fanów i mediów w kraju. Nie obeszło się również bez skandali. Za obrazę ówczesnego trenera Raymonda Domenecha ze składu wyrzucony został Nicolas Anelka, a kilku innych piłkarzy, na czele z gwiazdą Franckiem Riberym, ogłosiło w związku z tym strajk.

Francuzi już dwa razy zdobywali mistrzostwo Europy - w 1984 na stadionach w swoim kraju i 16 lat później w Belgii i Holandii. Tylko Niemcy (wcześniej: RFN) mają lepszy pod tym względem dorobek - triumfowali trzykrotnie.