Świetna forma nie opuszcza Dawida Kubackiego! Polak drugi dzień z rzędu zajął trzecie miejsce w konkursie Pucharu Świata we włoskim Predazzo. Wygrał Niemiec Karl Geiger, a drugi był Austriak Stefan Kraft.

To był bardzo dobry konkurs dla polskich skoczków. Dawid Kubacki, tak samo jak w sobotę zajął 3 miejsce. Bezkonkurencyjny okazał się Karl Geiger, a drugie miejsce zajął Stefan Kraft, który nie utrzymał prowadzenia po pierwszej serii. Dzień wcześniej czołowa trójka była taka sama.

Poza Kubackim bardzo dobrze zaprezentowali się Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy razem zajęli 4. pozycję. Z drugiego skoku najbardziej może być zadowolony Żyła, który po osiągnięciu 104 metrów awansował z 7. miejsca tuż za podium.

W finałowej serii znalazł się jeszcze Stefan Hula, który zajął ostatecznie 28. miejsce.

Dobra forma Polaków w sobotę

W sobotnim konkursie Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce, a tuż za nim znalazł się Kamil Stoch.

Kubacki po raz 14. w karierze znalazł się w czołowej trójce w zawodach indywidualnych PŚ. Stocha wyprzedził o zaledwie 0,1 pkt. Do zdecydowanie najlepszego tego dnia Geigera stracił jednak aż 14,7 pkt. Drugi był Austriak Stefan Kraft.

Siódmy był Piotr Żyła (102,5 i 103,5), a 27. Maciej Kot (96,5 i 98,5). Z Polaków do serii finałowej nie awansowali Stefan Hula, który był 32. oraz Jakub Wolny - 45. miejsce.

Teraz skoczkowie przeniosą się do Niemiec, gdzie 18 i 19 stycznia będą rywalizować na dużej skoczni w Titisee-Neustadt. Następne w kalendarzu są zawody w Zakopanem.

SPRAWDŹ: Puchar Świata w skokach narciarskich 2019/2020. Terminarz sezonu