Brazylia zakończyła mecz z drużyną Wybrzeża Kości Słoniowej. Na boisku w Johannesburgu reprezentacja Canarinho rozgromiła drużynę Wybrzeża 3:1. Pierwszą i drugą bramkę zdobył Luis Fabiano w 25. i 50. minucie gry. Po raz trzeci piłka znalazła się w bramce dzięki trafieniu Elano. Jedynego i honorowego gola dla Wybrzeża strzelił Didier Drogba.

Reprezentacje Brazylii i Wybrzeża Kości Słoniowej na boisku w Johannesburgu

Nie było niespodzianki, bo niespodzianki być nie mogło. Wybrzeże Kości Słoniowej ani przez moment nie zagrażało podopiecznym Carlosa Dungi. Już po 50 minutach spotkania - Brazylia prowadziła 2:0 po celnych strzałach Luisa Fabiano. Na 3:0 podwyższył Elano w 63. minucie. Kilkadziesiąt sekund później kontuzjowany przez Tiotę Elano opuścił boisko. Honorową bramkę dla WKS zdobył Drogba w 79. minucie spotkania. W końcówce meczu doszło do przepychanki z udziałem zawodników obu zespołów. W efekcie czerwoną kartkę zobaczył Kaka. To błąd-wielbłąd sędziego spotkania Lannoy. Kaka trafił w klatkę piersiową Kaitę a ten złapał się za głowę.

W pierwszej połowie bramkę dla Canarinios w 25. minucie zdobył Luis Fabiano, który z ostrego kąta strzelił mocno pod poprzeczkę. Bramkarz WKS Boubacar Barry ani drgnął.

Piłkarze WKS próbowali "szarpać" rywala ale osamotniony Drogba momentami bezsilny w pojedynkach z rosłymi obrońcami rywala. W 14. minucie Drogbę, uprzedził Lucio. Kilka minut później, gdy napastnik Chelsea próbował znaleźć wolne miejsce do oddania strzału momentalnie był faulowany przez Lucio . Brazylia próbowała grać atakiem pozycyjnym, ale do przerwy więcej goli już nie padło.

Brazylia - Wybrzeże Kości Słoniowej 3:1 (1:0)

1:0 - Fabiano (25. min.)

2:0 - Fabiano (50. min.)

3:0 - Elano (62. min.)

3:1 - Drogba (80. min.)

Składy:

Brazylia: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Juan, Michel Bastos - Felipe Melo, Gilberto Silva, Elano (67. Daniel Alves) - Kaka, Luis Fabiano, Robinho (90+3. Ramires)

Wybrzeże Kości Słoniowej: Boubacar Barry - Emmanuel Eboue (72. Romaric), Kolo Toure, Guy Demel, Siaka Tiene - Didier Zokora, Yaya Toure, Cheik Tiote - Salomon Kalou (68. Abdulkader Keita), Didier Drogba, Aruna Dindane (54. Gervinho)

Czerwone kartki: Kaka (87. min)

Żółte kartki: Tiene (31. min.), Keita (75. min.), Tiote (85. min.), Kaka (85. min.)

Sędzia: Stephane Lannoy (Francja)

Widzów: 84 450

Wszystkie informacje na temat piłkarskich mistrzostw świata w RPA znajdziecie w specjalnym raporcie "Mundial 2010" . Na miejscu jest nasz specjalny wysłannik Patryk Serwański. Jego relacje przeczytacie na blogu. Od 11 czerwca do 12 lipca na antenie RMF FM możecie też słuchać Mistrzowskich Faktów Sportowych.