Historyczny mecz Polaków o półfinał Euro 2016 nie mógł rozpocząć się lepiej. Napastnik reprezentacji Robert Lewandowski w zaledwie 2. minucie spotkania z Portugalią strzelił bramkę. W 33. minucie wynik wyrównał Portugalczyk Renato Sanches. Po dwóch dogrywkach doszło jednak do rzutów karnych, w których Polska przegrała 3:5.

Dzięki wspaniałemu strzałowi Roberta Lewandowskiego w 2. minucie Polacy prowadzili przez pierwsze pół godziny spotkania.

Lewandowski has arrived!!! pic.twitter.com/nAwjHyPsru

hashtag_6630 czerwca 2016

Odwet na Polakach wziął jednak Portugalczyk Renato Sanches. W 33. minucie spotkania strzelił gola i wyrównał wynik do 1:1.

Breaking News: Renato Sanchez takes the title of Penaldo with this penalty. pic.twitter.com/YyYmmWDgno

TheMaIeJune 30, 2016

Jakubowi Błaszczykowskiemu nie udało się utrzymać świetnej passy na Euro 2016. Jego strzał podczas rzutów karny został obroniony przez Rui Patricio.

Have to feel for Blaszczykowski. Been great in this tournament but his was the penalty saved. #POLPOR #EURO2016 https://t.co/a6Pkgrf1Ol