Wtorek to kolejny dzień, kiedy Polakom udało się zdobyć dwa brązowe medale. Pierwszy zrobił to Przemysław Miarczyński, który wywalczył krążek tego koloru w windsurfingu. Kilkanaście minut później medal zdobyła Zofia Noceti-Klepacka.

21:48 - Piotr Małachowski (WKS Śląsk Wrocław) z wynikiem 67,19 m zajął piąte miejsce w finałowym konkursie rzutu dyskiem w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

21:20 - Adam Kszczot i Marcin Lewandowski nie awansowali do finału biegu na 800 metrów. Kszczot w swoim biegu półfinałowym był 3., a Lewandowski 4.

20:43 - W Londynie rozpoczyna się finał rywalizacji w rzucie dyskiem. Wystąpi w nim Piotr Małachowski.

19:50 - Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (AZS AWFiS Gdańsk) zajmują 13. miejsce w klasie 470 po ośmiu wyścigach olimpijskich regat żeglarskich, które odbywają się u wybrzeży Weymouth. Polki mają jeszcze szansę awansu do czołowej dziesiątki.

18:32 - Małgorzata Wojtyra zakończyła olimpijską rywalizację w omnium, czyli sześcioboju kolarskim na 11. pozycji. Złotą medalistką Igrzysk w Londynie została Laura Trott z Wielkiej Brytanii.

17:38 - Małgorzata Wojtyra zajmuje 10. miejsce przed ostatnią konkurencją wieloboju kolarskiego - omnium, wyścigu na 500 metrów ze startu zatrzymanego. Prowadzi Amerykanka Sarah Hammer.

15:25 - Drugi brąz w windsurfingu! Zofia Noceti-Klepacka na trzecim miejscu finałowych zawodów w klasie RS-X.

14:45 - Marek Jaskółka z czasem 1:52.38 zajął 47. miejsce w olimpijskiej rywalizacji triathlonistów w Londynie. Zwyciężył Brytyjczyk Alistair Brownlee (1:46.25).

14:24 - Mamy brązowy medal w windsurfingu! Zdobył go Przemysław Miarczyński! Brawo!

14:08 - Miłą niespodziankę sprawił w wyścigu eliminacyjnym na 200 metrów nasz jedyny reprezentant na tym dystansie, Kamil Kryński. Polak zajął trzecie miejsce w swojej serii i wywalczył bezpośredni awans do półfinału. Kryński uzyskał czas 20,66 sek.

13:56 Beata Mikołajczyk i Karolina Naja awansowały do czwartkowego finału kajakarskiej rywalizacji olimpijskiej K2 na 500 metrów. Polki zajęły 3. miejsce w pierwszym półfinale z czasem 1.41,873.

12:45 Aneta Konieczna nie awansowała do finału kajakarskiej rywalizacji olimpijskiej K1 na 500 metrów. Polka zajęła 4. miejsce w pierwszym półfinale z czasem 1.52,193 i wystąpi w finale B.

12:36 Kamil Kuczyński (SSPS Piast Szczecin) zajął czwarte miejsce w swojej serii repasaży w keirinie - konkurencji kolarstwa torowego - i odpadł z rywalizacji olimpijskiej w Londynie. Do półfinałów awansowało po trzech najlepszych zawodników z każdego z wyścigów.

Kuczyńskiego wyprzedził Australijczyk Shane Perkins, Wenezuelczyk Hersony Canelon i Kazunari Watanabe z Japonii. Wcześniej 27-letni Polak (wraz z kolegami) zajął 10. miejsce w finale sprintu drużynowego.

12:23 Marcin Grzybowski i Tomasz Kaczor nie awansowali do finału kajakarskiej rywalizacji olimpijskiej C2 na 1000 metrów. Polacy zajęli 4. miejsce w pierwszym półfinale (z czasem 3.37,695). Do finału awansowały po trzy pierwsze ekipy z obu półfinałów i dwie osady, które triumfowały w wyścigach eliminacyjnych.

11:59 Artur Noga (Warszawianka) nie wystąpi w półfinale biegu na 100 ppł igrzysk w Londynie. Brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Europy z powodu urazu nie dotarł do mety wyśigu eliminacyjnego.

Noga złapał się za udo zaraz po starcie i nie dobiegł nawet do pierwszego płotka. W tej samej serii uczestniczył mistrz olimpijski z Aten i były rekordzista świata Xiang Liu. Chińczyk przewrócił się na pierwszej przeszkodzie i opuścił bieżnię utykając. Biegu nie ukończyło także dwóch innych lekkoatletów.

11:54 Beata Mikołajczyk i Karolina Naja awansowały do półfinału kajakarskiej rywalizacji olimpijskiej K2 na 500 metrów. Polki zajęły 5., ostatnie miejsce w trzecim wyścigu eliminacyjnym z czasem 1.48,271. Półfinały zaplanowano na godz. 12.51.

11:26 Aneta Konieczna awansowała do półfinału kajakarskiej rywalizacji olimpijskiej K1 na 500 metrów. Polka zajęła 3. miejsce w trzecim wyścigu eliminacyjnym z czasem 55,06. Początek zmagań półfinałowych zaplanowano na godz. 12.30.

11:20 Kamil Kuczyński (SSPS Piast Szczecin) zajął czwarte miejsce w swojej serii eliminacyjnej w keirinie - konkurencji kolarstwa torowego - i powalczy o wejście do półfinału w repasażach. Rywalizację 12 pokonanych zawodników zaplanowano na godzinę 12.19.

Najszybszy w wyścigu z udziałem Polaka był Niemiec Maximilian Levy, a bezpośredni awans do finału wywalczył także Teun Mulder z Holandii.

10:58 Marcin Grzybowski i Tomasz Kaczor awansowali do półfinału kajakarskiej rywalizacji olimpijskiej C2 na 1000 metrów. Polacy zajęli 5. miejsce w pierwszym wyścigu eliminacyjnym z czasem 3.38,759.

Najszybciej popłynęli Niemcy Peter Kretschmer i Kurt Kuschela - 3.34,435, którzy bezpośrednio awansowali do finału. Początek zmagań półfinałowych zaplanowano na wtorek na godz. 12.09.