Matki włoskich nastolatków zbuntowały się przeciwko masowemu zjawisku internetowych "koników". Sprzedają oni bilety na koncert bijącego rekordy popularności młodzieżowego zespołu One Direction w Weronie w cenie nawet ponad 4 tysięcy euro.

Sprawa trafiła już do włoskiej Gwardii Finansowej - informują media w Rzymie. To największy skandal ze sprzedażą biletów na koncert. Brytyjska grupa wystąpi w słynnej Arenie w Weronie 19 maja, ale już teraz nad koncertem zawisły chmury z powodu afery, do jakiej doszło podczas sprzedaży biletów. Wejściówki w cenie od 46 do 80 euro zniknęły w ciągu kilku minut, a teraz na portalach społecznościowych i na stronach internetowych lokalnych dzienników mnożą się ogłoszenia o sprzedaży biletów na koncert w cenie nawet 4,5 tysiąca euro.

"La Stampa" nazwała masowy protest przeciwko konikom "buntem matek", bo to one w imieniu rozczarowanych dzieci, zwróciły się do policji skarbowej. Żądają przeprowadzenia kontroli przedsprzedaży biletów w internecie i tego, w czyje trafiły ręce. Lokalny dziennik "Corriere del Veneto" przytacza wypowiedzi zbuntowanych rodziców, którzy nie mają wątpliwości, że doszło do masowego przejęcia biletów przez oszustów.