W Londynie zaczyna się dziś proces spadkobiercy wielomiliardowej fortuny Hansa Rausinga. 49-letni mężczyzna został w sobotę aresztowany pod zarzutem zabójstwa żony Evy. Miliarder jest także oskarżony o niedopuszczenie do pochówku jej ciała.

Rozkładające się ciało Evy Rausing znaleziono w londyńskiej rezydencji miliardera. Makabrycznego odkrycia dokonano przypadkiem. Samochód Hansa Rausinga został zatrzymany przez policyjny patrol, a ponieważ znajdowały się w nim narkotyki, funkcjonariusze przeszukali także jego willę. Ciało jego żony leżało w sypialni co najmniej od kilku dni.

Kłopoty z używkami nie były tajemnicą

Para była znana w Wielkiej Brytanii ze swej działalności charytatywnej. Od dawna było jednak wiadomo, że małżeństwo ma problemy z narkotykami. W 2008 roku wszczęto przeciwko nim śledztwo, które jednak umorzono. Eva Rausing miała uzależnić się od narkotyków na studiach w prywatnej uczelni Occidental College w Los Angeles.

Jeden z najbogatszych ludzi świata

Rodzinna fortuna Rausingów oceniana jest na 4,5 mld funtów. W rankingu stu najbogatszych mieszkańców Wysp tygodnika "Sunday Times" Hans Kristian Rausing zajął 12. miejsce. Choć wraz z żoną mieszkał w domu, którego rynkowa wartość wyceniana jest na 70 mln funtów, oboje koczowali w dwóch zapuszczonych pokojach w prymitywnych warunkach.

Ojciec Hansa Kristiana, Hans Rausing stanął w 1954 roku na czele firmy Tetra Pak, która pod jego kierownictwem wylansowała między innymi kartonowe opakowania na mleko o przedłużonej trwałości.