Justyna Kowalczyk zajęła drugie miejsce w finale biegu sprinterskiego techniką klasyczną w zawodach cyklu Tour de Ski w niemieckim Oberstdorfie. Zwyciężyła Słowenka Petra Majdic, która wyprzedziła Polkę o 4,3 s. To 46. podium Justyny Kowalczyk.

Mimo 2. miejsca, Kowalczyk utrzymała prowadzenie w Tour de Ski. W Tej klasyfikacji ma nad Petrą Majdic 44 sekundy przewagi. Słowenka była w niedzielę w wyśmienitej dyspozycji. Miała najlepszy czas eliminacji, a następnie z łatwością wygrywała swoje serie ćwierćfinałowe i półfinałowe. W decydującym biegu również nie dała rywalkom szans.

O drugą lokatę Kowalczyk stoczyła walkę z Norweżką Astrid Jacobsen. Ostatecznie wyprzedziła ją o pół sekundy. Na eliminacjach zmagania zakończyła Paulina Maciuszek, która zajęła przedostatnie, 54. miejsce.

Justyna Kowalczyk po raz pierwszy na podium pucharowych zawodów wskoczyła 7 stycznia 2006 roku w estońskim Otepaeae, kiedy była trzecia na 10 km techniką klasyczną. Pierwsze zwycięstwo odniosła rok później w tej samej miejscowości i konkurencji.