W Tatrach zawieszono poszukiwania 21-letniego turysty z Wrocławia, który zaginął 28 grudnia. Grupa siedmiu ratowników penetrowała rejon od Zawratu do Świnickiej Przełęczy. Do poszukiwań użyto również śmigłowca. Akcja będzie kontynuowana we wtorek rano.

Mężczyzna ostatni raz był widziany w środę na Świnicy w Tatrach Wysokich. Z informacji TOPR wynika, że wyłączony telefon komórkowy zaginionego ostatni raz logował się w Tatrach. W tatrzańskich schroniskach pokazywane jest zdjęcie 21-latka.

Wrocławianin miał wrócić do domu dzień przed sylwestrem. O jego zaginięciu w sobotę policję zaalarmowała rodzina mężczyzny.

Po polskiej stronie Tatr obowiązuje pierwszy, najniższy stopień zagrożenia lawinowego. Na Kasprowym Wierchu leży średnio 45 cm śniegu. Wysoko w górach szlaki przykryte są świeżym puchem, co może sprawiać trudności orientacyjne. Do uprawiania turystyki wysokogórskiej niezbędne jest zimowe doświadczenie oraz umiejętność oceny zagrożeń w terenie. Posiadanie sprzętu zimowego jak raki, czekan oraz sprzętu lawinowego jest niezbędne.