Aresztowania na 3 miesiące 56-letniego mężczyzny domaga się Prokuratura Rejonowa w Rawie Mazowieckiej w Łódzkiem - informuje dziennikarka RMF FM Agnieszka Wyderka. Kierowca podejrzany jest o niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, czynną napaść na funkcjonariuszy i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo ich życia i zdrowia.

W niedzielę, po zgłoszeniu, że kierowca audi może być nietrzeźwy, policjanci ustawili radiowóz tak, żeby uniemożliwić mężczyźnie dalszą jazdę w okolicach Rawy Mazowieckiej. 56-latek dwukrotnie uderzył w policyjny pojazd i uszkodził jego przednią część. Odjechał w kierunku Stolnik, ale w trakcie ucieczki jego auto wypadło z drogi i zatrzymało się w przydrożnym lesie, na znaku drogowym. 

Policjanci podbiegli do samochodu i nakazali mężczyźnie opuszczenie pojazdu. Kierowca był agresywny: szarpał się, wymachiwał rękoma, kopał policjantów, a jednego z nich uderzył ręką w twarz. W organizmie miał blisko 2 promile alkoholu i nie posiadał prawa jazdy.

56-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

(m)