Pięć tysięcy złotych za pomoc w ujęciu gwałciciela. Władze podkarpackiego Jarosławia wyznaczyły nagrodę za wiadomości, które pomogą złapać przestępcę. Nagroda nie jest wysoka ale być może skłoni kogoś kto ma ważne informacje do kontaktu z policja lub prokuraturą.

Na razie śledczy nie mają ani portretu pamięciowego ani żadnych śladów, które mogły by pomoc z ujęciu gwałciciela. Przestępca, który zaatakował już osiem razy doskonale się maskuje i napada w miejscach gdzie nie ma kamer. Nie wykluczone jednak, że wcześniej obserwuje swoje ofiary i być może ktoś zauważył na ulicach Jarosławia podejrzanie zachowującą się osobę.

Poluje na młode, samotnie wracające do domu kobiety

To co łączy ofiary to ich młody wiek. Gwałciciel wybiera samotnie wracające do domu kobiety a napada w nocy lub nad ranem w miejscach zasłoniętych krzakami. Jedna z wersji śledztwa zakłada, że napastnikiem jest ten sam mężczyzna. Prokuratura całe postępowanie objęła tajemnicą i nie podaje szczegółów.

Wiadomo, że napastnik pierwszy raz zaatakował w maju 2011 roku. Kolejna gwałty lub usiłowania gwałtów miały miejsce w lipcu, sierpniu, październiku i grudniu tego samego roku. W 2012 gwałciciel zaatakował w maju, lipcu i październiku. Policja apeluje do młodych kobiet z Jarosławia, by do czasu znalezienie sprawcy unikały samotnych spacerów w nocy i nad ranem.