Ostatni dzień wyboru: ZUS czy OFE, a w ZUS-ie awarie...

Czwartek, 31 lipca 2014 (09:01)
Aktualizacja: Czwartek, 31 lipca 2014 (10:02)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje: nasza strona internetowa może się dziś zawieszać, a niektóre tzw. ZUSomaty mogą nie działać. Wszystko dlatego, że 31 lipca jest ostatnim dniem składania deklaracji wyboru między ZUS-em a OFE. Zakład tłumaczy, że powoduje to spore zainteresowanie.

ZUS czy OFE? Przeczytaj porady

Już ponad milion Polaków zdecydowało się na pozostanie w Otwartych Funduszach Emerytalnych. W czwartek upływa termin składania deklaracji przez osoby, które nie chcą zostać całkowicie przeniesione do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. czytaj więcej

Osoby, które chcą dziś złożyć deklarację ws. swoich przyszłych składek emerytalnych, muszą niestety uzbroić się w cierpliwość.

Przez internet deklarację ZUS/OFE ciężko będzie wysłać, bo strona lubi się dziś zawieszać. Pracownicy Zakładu radzą więc wysłać deklarację pocztą - oczywiście pod warunkiem, że uda się Wam wydrukować ją z internetu...

Można także wybrać się do dowolnego oddziału ZUS-u - tyle że tam trzeba będzie postać w kolejce, bo niektóre bezkolejkowe automaty nie działają.

Urzędomaty, czyli tzw. ZUSomaty, mogą mieć chwilowe przestoje, a to za sprawą skomplikowanej technologii - tłumaczy Radosław Milczarski z ZUS-u.

(edbie)

Krzysztof Berenda