Michał Kowalewski poleca przeboje internetu

Niedziela, 2 grudnia 2012 (10:25)

Zawsze w niedzielę sięgam do internetu, by podzielić się z Wami linkami, które uznaję za przebojowe. Tym razem przeboje w ścisłym słowa znaczeniu. Muzyczne.

Nie wdając się w dyskusję o gustach nie mogę nie zauważyć, że teledysk zespołu Weekend ma już ponad 22 miliony odsłon w YouTube. Wśród polskich wykonawców to niezaprzeczalny wyczyn.

Weekend - Ona Tańczy Dla Mnie

Chciałbym zwrócić Waszą uwagę na przeróbkę tej piosenki. Na fali popularności "Ona tańczy dla mnie" popłynął Cezary "Cezik" Nowak. Z wdziękiem dorabiając do niej aranżację nieco jazzującą.

Ona tańczy dla mnie (jazz cover) by CeZik

I to dowód, że melodia to podstawa, ale opakowanie i wykonanie czynią styl. Słuchając "Ona tańczy dla mnie" (w którymkolwiek wykonaniu) zerknijcie na szaleństwo jakie trwa w wielkim sklepie internetowym Amazon przed świętami. Przyznam, że takich ujęć trudno było mi się spodziewać:

Na koniec nieco złośliwy wybór katastrof, jakie zdaniem autorów reklamówek w telezakupach zdarzają się nam w codziennym życiu.

Nasze codzienne katastrofy

Przy okazji przekonujemy się, że animowane obrazki gif, które towarzyszyły narodzinom Internetu, nigdy nie przeminą. Wciąż ktoś znajduje dla nich zastosowanie. Mniej lub bardziej poważne.

Michał Kowalewski