"On zawsze o polityce mówił. Ile razy się spotkaliśmy, to zawsze był jechany temat polityczny. Nie o du...ch, nie o dragach, nie o piciu, bo on miał długie przerwy – tylko o polityce" - tak o niedawnym kandydacie na prezydenta - Pawle Kukizie mówi w rozmowie z "Faktem" Maciej Maleńczuk.

Jak się rozpijał, to nie szło z nim gadać... choć inna sprawa, że zawsze rozmawialiśmy przy whisky - przyznaje w rozmowie z "Faktem" Maleńczuk. Dodaje, że muzyk często poruszał temat autonomii Śląska: O autonomii Śląska mówił dużo, na tematy polskie... Zawsze o tym mówił. Nie sądziłem, że aż tak zwariuje na tym punkcie. Po prostu polityka jest jego konikiem. Boję się tylko ludzi, którzy za nim stoją, bo o nich nie wiemy, kto to k... jest.

Podsumowując kampanię wyborczą Kukiza, który w pierwszej turze wyborów zdobył 20,8 procent głosów, Maleńczuk podkreśla: Uważam, że cała jego kampania to jest wielki prztyczek w obóz rządzący. Słyszałem gdzieś, że jego kampania kosztowała 400 tys. zł, a umówmy się, tyle to on mógłby wyłożyć z własnej kieszeni. Biedakiem to on nie jest, nie? Dodaje jednocześnie: Natomiast jeśli prawdą jest, że kampania Komorowskiego kosztowała 20 mln zł, to uważam, że jego sztabowcy powinni tę kasę oddać. Z własnych pieniędzy. 

Cały wywiad przeczytacie w najnowszym wydaniu "Faktu". Tam również znajdziecie następujące artykuły:

- Tak naprawdę żyją zwykli Polacy

- Pielęgniarki do premier: Chcemy podwyżek! A rząd na to: za 2 lata

(mal)