Coraz więcej firm szuka pracowników. Polska nie przyciąga już inwestycji niskimi płacami. Wałbrzyska Faurecja, producent foteli do aut, od kilku miesięcy bezskutecznie poszukuje szwaczek - donosi "Rzeczpospolita".

Podobne problemy ma gigant e-handlu Amazon, który od kilku miesięcy nie może skompletować załogi swoich magazynów we Wrocławiu i Poznaniu (4,5 tys. stałych oraz 7,5 tys. sezonowych pracowników). Z problemem zatrudnienia boryka też m.in. Samsung produkujący we Wronkach sprzęt AGD. Przedstawiciele Work Service, lidera usług HR, wręcz mówią, że dziś coraz częściej to pracodawcy muszą zabiegać o chętnych do pracy, i to nie tylko o fachowców. Teraz coraz częściej brakuje zwykłych rąk do pracy, zwłaszcza w zachodniej i południowej Polsce - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". 

W czwartkowym wydaniu gazety znajdziecie też: 

Religia chroni rodzinę

Liczba dzieci przebywających w opiece zastępczej, a więc w domach dziecka lub rodzinnych formach opieki, jest silnie powiązana z liczbą rozwodów i stosunkiem do religii na danym terenie. Są ogromne różnice między województwami w liczbie dzieci pozbawionych opieki naturalnej rodziny. Takie wnioski wypływają z danych GUS.

Obiad z klientem na koszt fiskusa

Doradcy podatkowi nie mają wątpliwości - czasy sporów ze skarbówką o kawę czy lunch z kontrahentem już się skończyły. Fiskus po paru przegranych w sądach przestał kwestionować wydatki na spotkania z klientami.Wszystkie ostatnie interpretacje są korzystne dla podatników.