Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w związku ze śmiercią Jakuba Struzika, syna marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika z PSL. W środę mają być znane wyniki sekcji zwłok.

8 listopada wieczorem doszło do zdarzenia, które według wstępnej oceny było samobójstwem - targnięciem się na własne życie Jakuba Struzika przez skok z wysokości - powiedział rzecznik prokuratury w Warszawie Przemysław Nowak.

Śledczy wyjaśniają, czy nikt nie namawiał Jakuba Struzika do targnięcia się na życie. To kwalifikacja robocza, kodeksowa i standardowa przy samobójstwach - dodaje prokurator Nowak. 

Podstawowym powodem tego postępowania jest potwierdzenie, że to było samobójstwo, oraz sprawdzenie tego, czy pomocą lub namową nie doprowadził do tego samobójstwa - sprecyzował rzecznik.

Marszałek Adam Struzik o śmierci syna poinformował na Facebooku. "Kochałem mojego jedynego Syna ponad wszystko, od dziś świat będzie już zupełnie inny" - napisał. Jakub miał 28 lat.

Zapowiedział też, że przez najbliższe dni przestaje prowadzić kampanię wyborczą.

Adam Struzik jest marszałkiem Mazowsza od 2001 roku i kandyduje do sejmiku w zbliżających się wyborach, jest liderem listy PSL z okręgu Płock - Ciechanów - Żyrardów.