Alergia doskwiera wielu ludziom w różnym wieku. Kurz i pyłki potrafią utrudnić życie i sprawić, że samopoczucie nie będzie najlepsze. Jeśli odczulanie i leki dostatecznie nie pomagają, warto pomyśleć o urządzeniu, które pomoże utrzymać świeże i zdrowie powietrze w domu.

Na co zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz dla alergika?

Zapoznaj się z metodą filtracji urządzenia. Filtr wstępny służy zatrzymywaniu największych alergenów, które pochodzą na przykład z sierści zwierzęcej. Pyłki o wielkości od 10 do 100 mikrometrów skutecznie wyłapywane są przez filtry HEPA. 

Oczyszczacze Sharp wykorzystują nowoczesną technologie jonizacji Plasmacluster. Powietrze, które nasycone są jonami dodatnimi i ujemnymi skutecznie radzi sobie z dręczącymi alergenami pochodzącymi od pylących roślin, grzybów i pleśni. 

Pomocnym dodatkiem są czujniki określające poziom alergenów w otoczeniu. W taki wyposażone są niektóre modele Philipsa. Z kolei urządzenia Sharp oferują tryby pracy antyalergenowej. Wielu producentów prowadzi regularne badania weryfikujące skuteczność swoich oczyszczaczy. Przed zakupem warto sprawdzić jakim testom poddano wybrany model.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Szczególnie w sezonie grzewczym jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia pochodzące ze smogu. Powstaje on nie tylko przez pracę dużych fabryk, ale również przez niewydajne i nieekologiczne systemy grzewcze. Pyły PM2.5 i związki lotne VOC utrudniają oddychanie każdemu, a alergikom szczególnie. Dlatego warto, aby oczyszczacz pracował szczególnie jesienią i zimą. 

Rekomendujemy umieszczenie urządzenia w sypialni, pokojach dziecięcych, dziennych i biurach. Najważniejsze są te pomieszczenia, w których spędzasz najwięcej czasu. Zwróć uwagę na parametr dotyczący maksymalnej powierzchni pomieszczenia. Jeśli jest ono większe niż przewidział to producent, to powietrze nie będzie prawidłowo oczyszczane. 

Jeśli oczyszczacz powietrza będzie pracował w sypialni, zwróć uwagę na poziom wytwarzania hałasu. Tryb nocny może być dodatkowym wsparciem, aby ograniczyć uciążliwie w nocy dźwięki. 

Oczyszczacze powietrza są inwestycją w zdrowie i samopoczucie, na których nie można oszczędzać. Sprawdź koniecznie ofertę dostępną na mediaexpert.pl. Na pewno wybierzesz urządzenie na swoją kieszeń i odpowiadające potrzebom, które sam znasz najlepiej.