Olsztyńscy policjanci ustalają personalia mężczyzny, którego ciało zostało znalezione w lesie niedaleko Olsztynka. Mężczyzna miał przy sobie specjalistyczne buty raki - drzewowłazy do wspinaczki po drzewach oraz latarkę czołówkę z wyrytą literą W.

Ciało mężczyzny zostało znalezione 15 lipca 2015 roku w kompleksie leśnym na terenie gminy Olsztynek. Do tej pory nie udało się ustalić, kim był.

W Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie trwają obecnie badania dotyczące odtworzenia wyglądu jego twarzy na podstawie rekonstrukcji czaszki, jak i również badania genetyczne. Pozwolą one poznać rasę, wiek, kolor oczu i inne cechy wyglądu mężczyzny.

Policja zwraca się z prośbą o kontakt do osób z całej Polski, które ponad rok temu straciły kontakt z bliską im osobą, bądź znajomym, który umiał wspinać się na drzewa.

Mężczyzna miał na sobie specjalistyczne buty drzewowłazy oraz latarkę tzw. czołówkę.

Nie wykluczamy, że mężczyzna pochodzi z zupełnie innego województwa. Mógł przyjechać pociągiem do Olsztynka, skąd pieszo udał się w kompleks leśny. Przypuszczamy, że osoba której tożsamość próbujemy ustalić z zamiłowania lub ze względu na wykonywany zawód zajmowała się wspinaczką na wysokościach np.: ( ornitolog, pracownik leśny, pracownik zakładu energetycznego pracujący na wysokości) - mówi podkom. Anna Beczyńska z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób KMP w Olsztynie.

źródło Policja (j.)