Michał Boni odchodzi z rządu. Potwierdził to w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. „Mówiłem premierowi, że poza nim wszyscy w rządzie powinni być nowi i żeby to była ekipa 30-40-latków” - powiedział w wywiadzie dla gazety.

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji potwierdził swoje odejście z rządu oraz chęć wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Jego zdaniem kryzys zaufania do rządu bierze się z ogólnego zmęczenia, bo jest ciągle ta sama ekipa o jednej proweniencji politycznej.

Jeśli premier w najbliższym czasie powie o wielkich szansach inwestycyjnych w nowej perspektywie budżetowej i że szybko będziemy szli w stronę 3-4-proc. wzrostu gospodarczego, to jestem pewien, że odbudujemy społeczne zaufanie - powiedział Michał Boni.

Wcześniej odejście z rządu zapowiedziała minister nauki Barbara Kudrycka.  Na razie planuję to, co mogę - wracam do Sejmu jako posłanka - mówiła.

O godzinie 11:00 Donald Tusk ma poinformować o zmianach w składzie rządu, a także o zmianach o charakterze strukturalnym.

(j.)