Intensywne opady śniegu. Meteorolodzy wydali alerty

Sobota, 27 listopada 2021 (19:25)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał po południu ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu w części województw opolskiego i dolnośląskiego. Według prognoz może spaść tam 10 cm śniegu.

Alert pierwszego stopnia wydano dla wschodnich powiatów województwa dolnośląskiego i zachodnich powiatów województwa opolskiego.

Na tym terenie prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Lokalnie może spaść nawet 15 cm śniegu, w szczególności w rejonach powyżej 300 m n.p.m. IMGW określa prawdopodobieństwo wystąpienia tych zdarzeń na 80 proc.

Alerty obowiązują do niedzieli do godz. 22. 

Jak informowano IMGW, Polska jest obecnie w zasięgu płytkiego, wtórnego niżu znad Białorusi. Na zachodzie i północy pozostanie powietrze arktyczne morskie, na południowy wschód napłynie powietrze polarne morskie.

Jaka będzie pogoda z soboty na niedzielę? Sprawdź prognozę

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i południu okresami wystąpią opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. 

Lokalnie mgła może ograniczyć widoczność do 300 metrów. 

Temperatura minimalna wyniesie od -3 st. C do 2 st. C, lokalnie w rejonach podgórskich Sudetów może wystąpić spadek temperatury do -4 st. C. 

Wiatr będzie słaby, zmienny. W Karpatach może być silniejszy, w porywach do 80 km/h i powodujący zawieje śnieżne. Meteorolodzy ostrzegają też przed śliskimi drogami i chodnikami.


Artykuł pochodzi z kategorii: Pogoda

Katarzyna Wójcik

RMF24-PAP