To on podpalił punkt szczepień w Zamościu. Policja publikuje nagranie

Poniedziałek, 2 sierpnia (14:59)

​Policja opublikowała nagranie z podpalenia punktu szczepień w Zamościu na Lubelszczyźnie. Widać na nim zamaskowanego sprawcę przestępstwa, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policja prosi o kontakt wszystkich, którzy rozpoznają podpalacza lub posiadają informacje na temat tego zdarzenia.

Lubelska policja opublikowała na swojej stronie nagranie z kamery monitoringu, które uchwyciło moment przestępstwa w okolicach Rynku Solnego w Zamościu. Widać na nim zamaskowanego mężczyznę - w czapce z daszkiem i maseczką na twarzy - który podjechał przed punkt szczepień na rowerze. W ręku trzymał pojemnik prawdopodobnie z łatwopalną cieczą, następnie wybił szybę i wlał do wewnątrz kontenera zawartość pojemnika. Za pomocą zapalniczki wzniecił ogień.

Opublikowane przez policję nagranie z podpalenia punktu szczepień w Zamościu /Policja

Do podpalenia mobilnego punktu szczepień doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Zamościu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nieznany mężczyzna około godziny pierwszej w nocy przyjechał rowerem przed mobilny punkt szczepień mieszczący się na Rynku Solnym i podłożył tam ogień - przekazała w komunikacie Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Jak dodała, po otrzymanym zgłoszeniu o pożarze punktu szczepień, policjanci z zamojskiej komendy w trakcie poszukiwań sprawcy podpalenia, zauważyli również ogień wydobywający się z budynku sanepidu przy ul. Peowiaków.

Na miejscu obu pożarów interweniowali strażacy. W wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu podpaleń pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady. Zabezpieczony został monitoring miejski, który zarejestrował nieznanego mężczyznę - przekazała w komunikacie Krukowska-Bubiło.

W celu wykrycia sprawcy podpaleń została powołana specjalna grupa śledcza, złożona z funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

10 000 nagrody za informację o mężczyźnie

Podczas konferencji prasowej w Zamościu minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że osoba, która pomoże złapać sprawcę podpalenia stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz punktu szczepień w Zamościu otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. We współpracy z policją taką nagrodę przyznam i chciałem zachęcić wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje dotyczące wczorajszych czy dzisiejszych bardziej incydentów, o przekazywanie informacji do policji - powiedział Niedzielski.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na publikowanym nagraniu lub posiadają istotne informacje na temat tego przestępstwa, proszone są o kontakt z policją pod numerem telefonu 47 815-19-00 lub telefon alarmowy 112. Nagranie z monitoringu można obejrzeć na stronie internetowej policji


 

Artykuł pochodzi z kategorii: Szczepienia w Polsce

Marek Zając