Trzyletni chłopiec zginął w wypadku. List gończy za sprawcą

Piątek, 11 czerwca (11:26)
Aktualizacja: Piątek, 11 czerwca (13:37)

Prokuratura wydał list gończy za 25-letnim Dominikiem Hutnikiem, podejrzewanym o spowodowanie wypadku, w którym w niedzielę na drodze relacji Zgorzelec-Bogatynia na Dolnym Śląsku zginęło 3-letnie dziecko. Śledczy chcą, by sąd wydał także Europejski Nakaz Aresztowania.

W niedzielę po południu na drodze wojewódzkiej 352 relacji Zgorzelec - Bogatynia na wysokości miejscowości Koźmin (powiat zgorzelecki) doszło do wypadku, w którym śmierć poniosło trzyletnie dziecko. Ciężko ranni zostali jego rodzice - mama jest w zaawansowanej ciąży.

Domniemany sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu został pasażer auta, którym miał kierować Dominik Hutnik.

Za mężczyzną wydano list gończy. Sąd aresztował też 25-latka trzy miesiące, ma to się liczyć od momentu zatrzymania.

Jak informuje policja, poszukiwany to Dominik Hutnik, urodzony 4 maja 1996 roku. Publikuje także jego zdjęcie i prosi też o informacje na temat pobytu mężczyzny. Można dzwonić pod numerem telefonu 47 87 322 00 lub 112.


Ponieważ prokuratura bierze pod uwagę, że mógł on uciec za granicę, chce by wystawiono za nim także Europejski Nakaz Aresztowania.

Wcześniej prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów domniemanemu sprawcy wypadku.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a także ucieczkę grozi mu do 12 lat więzienia.


Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Joanna Potocka

RMF FM/PAP