"Campus Polska Przyszłości". Ruch Wspólna Polska przedstawi nowy projekt

Wtorek, 4 maja (16:17)
Aktualizacja: Wtorek, 4 maja (17:05)

Ruch Wspólna Polska w środę w kampusie uniwersyteckim w Olsztynie oficjalnie zaprezentuje projekt "Campus Polska Przyszłości". Zaplanowane jest m.in. wystąpienie lidera Ruchu, prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Rafał Trzaskowski mówił o plenerowej prezentacji nowego projektu w czasie posiedzenia klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP, przekonywał, że Ruch Wspólna Polska nie jest tworzony przeciwko Platformie Obywatelskiej, ale ma uzupełniać jej działania i być platformą aktywności działaczy samorządowych.

Projekt "Campus Polska Przyszłości" ma być realizowany latem tego roku. Jego organizatorem jest poseł KO i jeden z animatorów Ruchu Wspólna Polska - Sławomir Nitras.

W komunikacie prasowym Ruch Wspólna Polska podał, że wydarzenie rozpocznie się w środę o godz. 10:15 na terenie miasteczka akademickiego Kortowo w Olsztynie. Oprócz Rafała Trzaskowskiego, głos zabrać mają: prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Jerzy Andrzej Przyborowski.

Trzaskowski zainaugurował działalność Ruchu Wspólna Polska w połowie października 2020 r. Od tego momentu nie podejmował on wielu aktywności.

Budka: Rzuciliśmy hasło i potem trzeba się było tłumaczyć

W marcu lider PO Borys Budka udzielił "Gazecie Wyborczej" głośnego wywiadu, w którym w zaskakujący sposób opisał deklaracje towarzyszące powstaniu Ruchu. To było pod wpływem emocji. Rzuciliśmy hasło i potem trzeba się było tłumaczyć - przyznał. Niedługo później podano, że w każdym województwie powołano pełnomocników regionalnych Ruchu.

Według deklaracji Trzaskowskiego i jego współpracowników, Ruch ma być "przestrzenią dialogu i współpracy samorządowców, NGO-sów, ekspertów, polityków, aktywistów, społeczników i wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą działać".

Stworzenie ruchu obywatelskiego, który miałby wykorzystywać potencjał ludzi, którzy wsparli go w kampanii prezydenckiej, a którzy nie chcą zapisywać się do żadnej partii, Trzaskowski zapowiedział tuż po ubiegłorocznych wyborach prezydenckich, w których startował jako kandydat Koalicji Obywatelskiej. Przegrał w drugiej turze z prezydentem Andrzejem Dudą, który uzyskał 51,03 proc. głosów, podczas gdy Trzaskowski zdobył ich 48,97 proc. 

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Maciej Nycz

RMF/PAP