Marszałek Sejmu wykluczyła z posiedzenia Grzegorza Brauna

Środa, 14 kwietnia (11:13)

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek po rozpoczęciu prac Sejmu wykluczyła z posiedzenia posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Powodem była odmowa nałożenia maseczki ochronnej. Marszałek podkreśliła, że Braun łamie jej zarządzenie i naraża zdrowie i życie innych posłów.

Marszałek Elżbieta Witek zwróciła się do Grzegorza Brauna, który zasiadał w ławach sejmowych bez maseczki ochronnej, z uwagą, że nie przestrzega jej zarządzenia ws. rozwiązań porządkowych.

Witek mówiła do Brauna, że narusza porządek Sejmu, zwróciła się do niego z prośbą o nałożenie maseczki lub o opuszczenie sali. Proszę nie narażać zdrowia i życia innych osób - apelowała marszałek Sejmu.

Braun odpowiadał Witek, że "wzywa panią marszałek do przestrzegania prawa obowiązującego w Rzeczpospolitej i zapoznania się ze stanem prawnym, który obowiązuje w Rzeczpospolitej".

Mimo kilkukrotnych apeli ze strony marszałek Sejmu, Braun nie nałożył maseczki. Ponieważ nadal uniemożliwia pan prowadzenie obrad (...) podejmuję decyzję o wykluczeniu pana z posiedzenia Sejmu. Zgodnie z regulaminem Sejmu proszę opuścić salę posiedzeń - ogłosiła Witek.

Poseł Konfederacji wyszedł z sali plenarnej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Magdalena Partyła