Przystanek IDEA: Samorządowa przyszłość w UE

Środa, 23 września 2020 (10:42)

Pojęcie samorządu budzi wiele emocji ponieważ rozumiane jest w różny sposób. Samorząd to mała jednostka terytorialna na terenie większego tworu państwowego? To część większego systemu politycznego? To częściowo niezależna wspólnota zarządzana przez lokalnie wybieranych polityków? A może wspólnota ludzi, którzy najlepiej rozumieją swoje potrzeby i siebie nawzajem ponieważ mieszkają na jednych terenie i dzielą lokalne troski i problemy? Na te i inne pytania będą próbowali odpowiedzieć uczestnicy kolejnego spotkania w ramach Przystanku Idea.

Początek dyskusji już dziś 23 września o godzinie 18. Będzie można ją śledzić on-line. 

O problemach, zaletach i szansach stwarzanych przez istnienie samorządów dyskutować będą: Joanna Erbel - socjolożka, ekspertka ds. mieszkalnictwa, dr Jerzy Plewa - ekspert Team Europe, były dyrektor generalny Komisji Europejskiej, Marek Sowa - samorządowiec, marszałek województwa małopolskiego w latach 2010-2015 oraz Benedykt Węgrzyn - wójt gminy Dobra.

Rozmowę poprowadzi nasz dziennikarz Grzegorz Kwolek.  

TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY

Przystanek IDEA: Czwarta władza - o nowej roli mediów

Jak w natłoku treści, odnaleźć te wartościowe? Jaka jest rola dziennikarzy w obliczu światowego kryzysu oraz jak przekazywane informacje wpływają na nastroje społeczne? Czy we współczesnym dziennikarstwie – nastawionym na szybki i sensacyjny przekaz – znajdzie się miejsce na refleksje i... czytaj więcejArtykuł pochodzi z kategorii: Polska